İçişleri Bakanlığı 81 Şehre 1772 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

İçişleri Bakanlığı 81 Şehre 1772 Kamu Personeli Alımı Başvuruları
İçişleri Bakanlığı 81 Şehre 1772 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Duran Can Ateş
Bu içerik 16640 kez okundu.


İçişleri Bakanlığı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre 81ilde 1772 kamu personeli alımı yapılacaktır. İşte alımlara dair tüm detaylar….

Elektrik-Elektronik Mühendisi Alımı
Fakültelerinin elektrik, elektronik, elektrik-elektronik veya elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kuramlarından birisini bitirmiş olan personel alımı yapılacaktır.

Makine Mühendisi Alımı
Fakültelerin Makine Mühendisliği/Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olan personel alımı yapılacaktır.

Bilgisayar Mühendisi Alımı
Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olan personel alımı yapılacaktır. 

Harita Mühendisi Alımı
Fakültelerin Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olan personel alımı yapılacaktır. 

Çözümleyici Alımı
En az dört yıl süreli yükseköğrenim mezunu, C,  C++,  C#,  Java,  Java Script programlama dillerinden en az ikisini örgün öğretim yoluyla alıp başarılı olduğunu belgelemiş veya bu programlama dillerinden en az ikisini içerecek şekilde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından en az (D) düzeyinde İngilizce YDS belgesine sahip olmak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olan personel alımı yapılacaktır. 

Şoför Alımı
Lise mezunu, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip personel alımı yapılacaktır.

Elektrik Elektronik Teknisyeni Alımı
Mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumları ile denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilen diğer mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kuramlarından veya bu okullara denk okulların Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikçilik Bölümü, Elektrik Tesisatçılığı, Elektromekanik Taşıyıcılar, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi (Elektronik), Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi (Otomasyon Sistemleri Dalı) Bobinaj, Bobinajcılık, Otomatik Kumanda, Asansör, Radyoculuk, Monitörlük, Telekomünikasyon, Büro Makineleri Teknik Servisi, Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi, Asansör Sistemleri, Endüstriyel Bakım Onarım, Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Haberleşme Sistemleri, Yüksek Gerilim Sistemleri dallarının herhangi birinden mezun personel alımı yapılacaktır. 

Çağrı Karşılama Personeli Alımı
Lisans mezunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olan, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olan personel alımı yapılacaktır.
Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü hariç ön lisans mezunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olan, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olan personel alımı yapılacaktır. 

Harita Teknikeri Alımı
Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro ön lisans bölümlerinden herhangi birinden mezun veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş personel alımı yapılacaktır. 

Bilgisayar Teknikeri Alımı
Meslek Yüksek Okullarının Bilgisayar Teknolojisi (Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri), Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama), Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği ve Web Tasarımı ve Kodlama ön lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olan personel alımı yapılacaktır. 

Şehir Plancısı Alımı
Fakültelerin Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş personel alımı yapılacaktır. 

Programcı Alımı
İki yıllık yüksekokulların Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama bölümlerinin herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından kabul edilen bölümlerden mezun, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından en az (D) düzeyinde İngilizce YDS belgesine sahip veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip personel alımı yapılacaktır. 

Büro Personeli Alımı
Lisans mezunu, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olan, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olan personel alımı yapılacaktır. 
Ön lisans mezunu olan, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olan, kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olan personel alımı yapılacaktır. 

Avukat Alımı
Hukuk Fakültelerinden mezun olan, barodan veya noterden onaylı Avukatlık ruhsatına sahip personel alımı yapılacaktır.

Arşiv Uzmanı Alımı
Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerinden en az birine yer veren lisans bölümlerinden mezun olan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitilmiş olan personel alımı yapılacaktır.

Adaylar 25 Ocak 2021 ile 29 Ocak 2021 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

içişleri bakanlığı personel alımı işçi alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı