Yargıtay En Az Ortaokul Ortalama 5000 TL Maaşla 493 Personel Alımı Başvuru Sayfası

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Yargıtay En Az Ortaokul Ortalama 5000 TL Maaşla 493 Personel Alımı Başvuru Sayfası
Yargıtay En Az Ortaokul Ortalama 5000 TL Maaşla 493 Personel Alımı Başvuru Sayfası Duran Can Ateş
Bu içerik 7229 kez okundu.

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…
Yargıtay,  Resmi Gazete’de personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre farklı kadrolardan olmak üzere 493 işçi ve memur alımı yapılacaktır. İşte alımlara dair tüm detaylar…

Zabıt Katibi Alımı
Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.(Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir, Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir, Başvurusu kabul edilen adayların tamamı, bilgisayar uygulama sınavına çağrılacaktır, Uygulama sınavının tarihi, saati ve yeri Başkanlığımız internet adresinden duyurulacaktır, Uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan, üç dakikada en az doksan kelime yazma şartı aranacaktır.

Silahlı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı
5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunda belirtilen şartları taşımak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, 1 yıl mesleki tecrübesi olmak, e) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+13=93’ten fazla, 80-17=63’ten az olmaması gerekmektedir.) şartı aranacaktır.

Çözümleyici Alımı
En az dört yıllık bilgisayar, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, endüstri, fizik, matematik, haberleşme mühendislikleri ile fakültelerin matematik, istatistik, bilgisayar bilimleri, bilgisayar enformatik, bilgisayar enformasyon sistemleri, bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri, bilişim sistemleri ve teknolojileri, enformasyon teknolojileri, fizik, matematik bilgisayar, yönetim bilişim sistemleri bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışı öğretim kurumlarından mezun olmak, Java programlama dili ile diğer programlama dillerinden bir adedi güncel olmak üzere en az 2(iki) programlama dilini bildiğini belgelemek, Kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde en az 1 (bir) yıl BİM'de programcı olarak çalışmış olmak, İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartı aranacaktır.

Programcı Alımı
Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak, İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak şartı aranacaktır.

Asansör Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım /Asansör Sistemleri dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

Elektrik Teknisyeni (yüksek gerilim) Alımı
Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik Bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Yüksek Gerilim Sistemleri dalından mezun olmak şartı aranacaktır.

Elektrik Teknisyeni (alçak gerilim) Alımı
Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Anadolu Meslek Liselerinin; Elektrik Bölümünden mezun olmak veya Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Elektrik Tesisat ve Pano Monitörlüğü dalından mezun olmak şartı aranacaktır.

Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Endüstriyel Bakım Onarım dalından mezun olmak şartı aranacaktır.

Görüntü ve Seslendirme Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liselerinin Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanının Görüntü ve Ses Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Haberleşme Sistemleri dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

Makine Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liselerinin Makine Teknolojisi Alanının Makine Bakım ve Onarım dalından mezun olmak şartı aranacaktır.

Mobilya Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi ve Ahşap Doğrama Teknolojisi dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

Metal İşleri Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Metal Teknolojisi Alanının Metal Doğrama, Kaynakçılık dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

Sıhhi Tesisat Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının Yapı Tesisat Sistemleri dalından mezun olmak şartı aranacaktır.

Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Meslek Liselerinin Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanının Soğutma Sistemleri ve İklimlendirme Sistemleri dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

İnşaat Teknisyeni Alımı
Meslek Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Anadolu Teknik Liselerinin Meslek Liselerinin İnşaat Teknolojisi Alanının Duvar ve Zemin Kaplamaları, Boya, Yapı Yüzey Kaplama, Restorasyon, Yapı İç Mekan Dekorasyonu dallarından mezun olmak şartı aranacaktır.

Makine Teknikeri Alımı
Meslek yüksekokullarının Makine ön lisans programından mezun olmak, 2 yıl mesleki tecrübesi olmak şartı aranacaktır.

Elektrik Teknikeri Alımı
Meslek yüksekokullarının Elektrik, Elektronik Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 2 yıl mesleki tecrübesi olmak şartı aranacaktır.

İnşaat Teknikeri Alımı
Meslek yüksekokullarının İnşaat ve İnşaat Teknolojisi ön lisans programından mezun olmak, 2 yıl mesleki tecrübesi olmak şartı aranacaktır.

Haberleşme Teknikeri Alımı
Meslek yüksekokullarının Elektronik Haberleşme, Telekomünikasyon, Haberleşme, Elektronik, Haberleşme Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 1 yıl mesleki tecrübesi olmak şartı aranacaktır.

Bilgisayar ve Elektronik Teknikeri Alımı
Meslek yüksekokullarının Bilgisayar programcılığı / Bilgisayar Teknolojisi, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik teknolojisi, Endüstriyel Elektronik ön lisans programlarının birinden mezun olmak, 1 yıl mesleki tecrübesi olmak şartı aranacaktır.

Kameraman Alımı
Yükseköğretim kurumlarının fotoğrafçılık ve kameramanlık ön lisans programından mezun olmak, Video düzenleme programlarından en az bir tanesini kullanabilmek, Photoshop programlarından en az bir tanesini kullanabilmek, Temel düzeyde Ofis programlarını kullanabilmek şartı aranacaktır.

Sistem Uzmanı Alımı
Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Sayılanların dışında dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda 375 sayılı KHK'de belirtilen sürelerde 2 kat için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak ve sayılan diğer teknik niteliklere sahip olmak şartı aranacaktır.

Sürekli İşçi Alımı
Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Sınavın son başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, (yapılmış, tecilli veya muaf olmak) Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak şartı aranacaktır. Ankara İŞKUR İl Müdürlüğüne - Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Aşçı Alımı
En az ortaöğretim veya dengi okul düzeyinde mesleki teknik öğrenim görmüş olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olup, Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya MYK aşçılık belgesi (Pastacı/Tatlıcı 2 personel, Dönerci Kebapçı Pideci 2 personel, Et hazırlık Kasap ustası 2 personel) belgesi olmak, Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, Mesleği ile ilgili en az 2 yıl deneyimi olmak şartı aranacaktır.

Garson Alımı
Meslek Yüksekokullarının Turizm ve Otelcilik Bölümü veya İkram Hizmetleri Bölümü mezunu olmak, 2020 yılı KPSS(B grubu) sınavına girmiş olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak, Mesleği ile ilgili en az 2 yıl deneyimi olmak şartı aranacaktır.

Temizlik Görevlisi Alımı
En az ilköğretim mezunu olmak, Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacaktır.

Bahçıvan Alımı
En az meslek liselerinin; peyzaj bölümü mezunu olmak veya lise mezunu olup, bahçecilik/çiçek düzenlemeciliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya Meslek Yüksekokullarının; Peyzaj ve Süs Bitkileri bölümünden mezun olmak, Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak, Mesleği ile ilgili en az 1 yıl deneyimi olmak şartı aranacaktır.

Adaylar başvurularını kurum (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay -is-basvurusu) internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

yargıtay personel alımı iş ilanı kamu personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı