SGK 7 Şehirde Kamu Personeli Alımları Yapacak! Başvuru Başladı

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar

SGK 7 Şehirde Kamu Personeli Alımları Yapacak! Başvuru Başladı
SGK 7 Şehirde Kamu Personeli Alımları Yapacak! Başvuru Başladı Duran Can Ateş
Bu içerik 5493 kez okundu.
 
Sosyal Güvenlik Kurumu Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi kapsamında 45 yeni personel alımı yapacaktır. Alımlar farklı illerde farklı kadrolardan yapılacaktır. İşte alımlara dair tüm detaylar…
Alım Yapılacak İller
• Yerel Takım Lideri alımı: İstanbul (2 kişi), Ankara (1 kişi), Aydın (1 kişi), Denizli (1 kişi), Samsun (1 kişi), Kahramanmaraş (1 kişi), Şanlıurfa (1 kişi)
• İdari İşler Görevlisi alımı: İstanbul (2 kişi), Ankara (1 kişi), Aydın (1 kişi), Denizli (1 kişi), Samsun (1 kişi), Kahramanmaraş (1 kişi), Şanlıurfa (1 kişi) 
• Operasyon Görevlisi alımı: İstanbul (10 kişi), Ankara (5 kişi), Aydın (3 kişi), Denizli (3 kişi), Samsun (3 kişi), Kahramanmaraş (3 kişi), Şanlıurfa (2 kişi) 
 
Alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını gerçekleştirebilecektir. İşte adaylarda aranan o şartlar… 
Genel Başvuru Şartları
• Arşiv araştırması açısından engeli bulunmamak
• Kamu haklarından mahrum olmamak
• Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak
• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ve/veya engeli bulunmamak
• Yurt içi/yurt dışı seyahat engeli bulunmamak
• SGK’nın daha önce yürütmüş olduğu projelerde çalışıp işten çıkarılmamış olmak 
 
Adaylar SGK personel alımı için başvurularını kılavuzdaki prosedürler doğrultusunda tamamlayabilir. Son tarih 13 Ağustos 2021 olarak açıklanmıştır.
Birden fazla pozisyona başvurmak isteyen adaylar, her pozisyona ayrı başvuru yapacaktır. En fazla üç adet pozisyona başvuru yapılabilecektir. Tüm başvurular tek bir zarf ile yapılacak olup zarfın üzerinde pozisyonların tercih önceliği belirtilecektir. Üçten fazla pozisyona başvuru yapan adayların ilk üç tercihleri dikkate alınacaktır. Örneğin aday Ankara İdari İşler Görevlisi, Ankara Yerel Takım Lideri ve Samsun Operasyon Görevlisi pozisyonlarına başvuru yaptığında başvuru hakkı dolacaktır. 
Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinden www.sgk.gov.tr temin edilecek Başvuru Formu (Job Application Form), Başvuru Dilekçesi, Sağlık Beyanı, Adli Sicil Beyanı ile özgeçmiş ve aşağıda sayılan belgeler, elden veya posta yoluyla aşağıda yer alan adrese teslim edilecektir: “Sosyal Güvenlik Kurumu Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele Daire Başkanlığı Mithatpaşa Cad., No:7, Sıhhiye/Çankaya, 06430, Ankara”
sgk personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı