10 Kamu Kurumuna Yeni 18 Bin 654 Personel Alımı

24 Kasım Çarşamba günü itibarıyla 10 farklı kamu kurum ve kuruluşu bünyesinde toplam 18 bin 654 kadroya yeni personel alımı açıklandı. İşte Kadrolar ve süreç.

10 Kamu Kurumuna Yeni 18 Bin 654 Personel Alımı
10 Kamu Kurumuna Yeni 18 Bin 654 Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 4821 kez okundu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi, Türk-Alman Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Zeytinburnu Belediyesi olmak üzere toplam yeni ve güncel 18 bin 654 kamu personel alımı bugün açıklandı. İşte 24 Kasım tarihli ilanlar ve açıklamalara dair tüm detaylar.

 

Kamu Personel Alımı Kontenjan Dağılımı

 • İzmir Büyükşehir, İstanbul Zeytinburnu Belediyeleri 42 güvenlik görevlisi alımı,
 • SYDV 2 büro görevlisi alımı,
 • Aile Bakanlığı 6000 kamu personel alımı,
 • Adalet Bakanlığı 12400 kamu personeli alımı,
 • Konya Büyükşehir Belediyesi 57 sürekli işçi alımı,
 • Esenler Belediyesi 15 zabıta memuru alımı,
 • Türk-Alman Üniversitesi 9 personel alımı,
 • Manisa Büyükşehir Belediyesi 54 personel alımı,
 • Osmangazi Üniversitesi 77 personel alımı olmak üzere 18 bin 654 kadroya yeni ve güncel personel alımları açıklandı.

İşte tüm ilanlar ve alım yapılacak kurumlara dair detaylar.

 

Osmangazi Üniversitesi 77 Personel Alımı

Osmangazi Üniversitesi tarafından en az lise yazılı sözlü sınav yok 77 personel alımı yapılacağı açıklandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS taban puan olmadan en az lise mezunu 77 Destek Personeli alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı ve yazılı/sözlü sınav yoktur.

Osmangazi Üniversitesi personel alımı için başvuru süresi: Personel alımı için başvurular ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten (24 Kasım 2021) itibaren 15 gün içinde yapılacaktır.Türk-Alman Üniversitesi 9 Personel Alımı

Türk-Alman üniversitesi tarafından en az lise mezunu 3 unvanda 9 personel alımı yapılacağı açıklandı. Türk-Alman Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS puan sıralamasına göre en az lise mezunu 9 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı yoktur. Adaylara yazılı/sözlü sınav yapılmayacak olup KPSS puan sıralamasına göre personel alınacaktır.

Alınacak personellerin unvanları ve sayı dağılımı: 2 Yazılım Mühendisi, 2 Tekniker ve 5 Teknisyen alımı yapacak.

Türk-Alman Üniversitesi personel alımı için başvuru ne zaman yapılacak: Personel alımı için başvurular ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten (24 Kasım 2021) itibaren 15 gün içinde yapılacaktır.

 

Esenler Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı

Kamu Kurumunca ikamet şartı olmaksızın 15 Kadın/Erkek Zabıta Memuru alımı yapılacağı açıklandı. İstanbul ili Esenler Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 70 puanla 15 Zabıta Memuru alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı yoktur.

Esenler Belediyesi personel alımı için başvuru süresi: Personel alımı için başvurular 10 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi 57 Sürekli İşçi Alımı

Kamu Kurumu tarafından KPSS şartsız 11 unvanda sürekli kadro 57 personel alınacağı belirtilmektedir. Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda 57 personel alınacaktır. Personel alımında KPSS şartı yoktur. Alınacak personellerin unvan ve sayıları: 11 Motor Mekanik Ustası, 12 Oto Elektrikçi, 11 Frenci, 1 Kaynakçı, 1 Oto Lastikçi, 4 Makasçı, 4 Ön Düzenci, 4 Şanzımancı, 2 radyatörcü, 4 Kaportacı ve 3 Ağır Şase Ustası alınacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 3 Aralık 2021 tarihine kadar yapacaklardır.

 

Aile Bakanlığı 6000 Kamu Personel Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık personel alımı müjdesini verdi. 1500 ASDEP personel alımı ile farklı unvanlarda toplam 6000 kadro açıklandı.

Aile Bakanı Derya Yanık 6000 kadrodan 1500 kontenjanın ASDEP personel alımı için olacağı müjdesini paylaştı. İş İlanları Kariyer olarak daha önce gündeme getirdiğimiz ASDEP alımları olsun haberlerimizden sonra nihayet az da olsa beklenen kontenjanlar açıklandı.

6000 Personel Alımı Unvanları

Bin 500 kadroya ASDEP personeli alımı, 4 bin 500 de diğer unvanlarda yeni kadrolar açıklandı. İşte o kadrolar:

 • Meslek Uzmanı,
 • Avukat,
 • Bakım Personeli,
 • İdari Personel,
 • Sosyal Çalışması,
 • Çocuk Gelişimci,
 • Psikolog,
 • Sosyolog unvanlarında 4 bin 500 kadroya personel alacak.

Adalet Bakanlığı 12400 Kamu Personeli Alımı

Adalet Bakanlığı 2022 yılı personel alımı kapsamında toplamda 12 bin 400 yardımcı hizmet personeli alımı yapacak. Bakan Gül, 2022 yılında 12 bin 400 yardımcı personel alacaklarını açıkladı. Bakan Gül konuşmasının devamında 2022 yılında 12 bin 400 yardımcı personel alacaklarını açıkladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Gül, Adalet Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumda personel alımı açıklamasına yer verdi.

 

Aile Bakanlığı 2 Büro Görevlisi Alımı

Aile Bakanlığı tarafından B ehliyetli sürekli kadroda Büro Görevlisi alınacağı açıklanmıştır. Aile Bakanlığına bağlı Ankara Keçiören Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde istihdam üzere sürekli kadroda 2 Büro Görevlisi alınacaktır. Personel alımında KPSS 60 puan şartı vardır.

Keçiören SYDV personel alımı için başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 1 Aralık 2021 tarihine kadar yapacaklardır.

 

İzmir Büyükşehir, İstanbul Zeytinburnu Belediyeleri 42 Güvenlik Görevlisi Alımı

2 Kamu Kurumu tarafından KPSS şartsız en az ortaokul 42 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir. İzmir Büyükşehir ve İstanbul Zeytinburnu Belediyeleri bünyesinde istihdam edilmek üzere 42 personel alımı yapılacaktır. Personel alımında KPSS şartı bulunmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı için başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 27 - 30 Kasım 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

BESOT 54 Personel Alımı

BESOT tarafından KPSS şartsız farklı unvanlarda 54 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi BESOT bünyesinde istihdam edilmek üzere geçici kadroda 54 personel alımı yapılacaktır. Personel alımında KPSS şartı bulunmamaktadır.

Personel alımında unvan ve sayılar: 3 Makine Teknisyeni, 3 Elektrik Teknisyeni, 3 Atıksu Arıtma Tesisi İşletme Operatörü, 1 İnşaat Mühendisi, 1 Harita Teknikeri, 1 Harita Mühendisi, 2 Sayaç Açma Kapama Personeli, 2 Sayaç Okuma Elemanı, 3 Bilgisayar Programcısı, 1 Kepçe Operatörü, 2 Kamyon Şoförü, 11 Su Arıza İşçisi, 6 Vidanjör Şoförü, 15 Kanal ve Izgara İşçisi alımı yapılacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı için başvuru zamanı: Adaylar başvurularını 26 Kasım - 3 Aralık 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

memur alımı personel alımı ilan kamu ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı