İŞKUR 86 bin 412 Personel Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden acilen 86 bin 412 kişi alınacak. Yapılacak olan personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları ayrıntılı olarak ifade edildi

İŞKUR  86 bin 412 Personel Alımı Yapıyor
İŞKUR  86 bin 412 Personel Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 7359 kez okundu.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden acilen 86 bin 412 kişi alınacak. Yapılacak olan personel alımı için adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detayları ayrıntılı olarak ifade edildi. İŞKUR üzerinden büro memuru, bekçi, sekreter, işçi gibi çok sayıda meslekler için alımlar başladı. Hem özel hem de kamu sektörüne yapılacak olan alımın detayları şu şekilde:

İŞKUR KPSS’li ve KPSS’siz işçi alımı yapıyor. Başvurular ilanların verdiği tarihlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Alım yapılacak meslekleri ve ilan detaylarını haberimizin devamındaki metin üzerinden inceleyebilirsiniz.

Acilen çalışacak 86 bin 412 kişi aranıyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunları arasından yapılacak alımlara dair şartlar ve koşullar şu şekilde açıklandı:

ÇOK SAYIDA MESLEĞE ALIM YAPILACAK

Başvuruda bulunmak isteyenler hangi mesleklere alım yapılacağını merak ediyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana göre çok sayıda mesleğe alım yapılacağının altı çizildi. İşte alım yapılacak meslek gruplarından bazıları:

Beden İşçisi (Genel)

Temizlik Görevlisi

Makineci (Dikiş)

Satış Danışmanı / Uzmanı

Garson (Servis Elemanı)

Paketleme İşçisi

Güvenlik Görevlisi

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı

Ambar/Depo Görevlisi

Ön Muhasebeci 1183

Şoför-Yük Taşıma

Konfeksiyon İşçisi

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İLANLAR İÇİN TIKLAYIN

işkur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı