4 Bakanlık En Az Lise Mezunu Memur Alımı

4 Bakanlığın memur alımı başvurularında sona geldik. Farklı kadrolarda olmak üzere Devlet Memuru alımı yapılacak. İlanlar hakkında kısa detaylı bilgiler burada.

4 Bakanlık En Az Lise Mezunu Memur Alımı
4 Bakanlık En Az Lise Mezunu Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 14126 kez okundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Memur Alımı:

ASHB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 15 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Bu kapsamda Bakanlık yapacağı Müfettiş Yardımcı sınavı için 12 kişi Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları ve 3 kişi ile Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında en az dört yıl eğitim veren bölüm mezunları alınacak.

Başvuru için adaylardan 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P48 veya P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı:

Bakanlık KPSS Puanı ile veya KPSS Puanı olmaksızın sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı. Yapılan duyuru ile Bakanlık bünyesine, 3 Yazılım Geliştirme Uzmanı, 7 Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı , 1 Veritabanı Yöneticisi, 2 Bilgi Güvenliği Uzmanı alımı yapacak. Başvuru için adaylardan Lisans seviyeside KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

 
 

Adalet Bakanlığı Memur Alımı:

Bakanlık Merkez teşkilatındaki eksikliği gidermek için 15 kişilik kadro ile Stajyer Kontrolör alımı yapacak. Başvuru için 2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS'den P48 puan türünden en az 70 puan almış olmak gereklidir. Başvurularda son güne gelinmiş olup 35 yaş şartını taşıyan ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı:

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Helsinski Büyükelçiliği bünyesine sözleşmeli sekreter alacak. Lise mezunu adaylar içerisinden 1 kişilik boş kadro ile 46 yaşından gün almamış olmak şartı ile sekreter alımlarında son gün:

memur alımı kamu personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı