25 Kuruma 16965 Kamu Personel Alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarına yeni personel, işçi, memur alımları kapsamında güncel başvurular ve duyurular yayımlandı. İşte kurum kurum kontenjanlar.

25 Kuruma 16965 Kamu Personel Alımı
25 Kuruma 16965 Kamu Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7532 kez okundu.

Kamu personel alımı başvuru kontenjan dağılımı (16 bin 965 kadro)

 • Milli Eğitim Müdürlükleri 1485 personel alımı,
 • Kamu kurumlarına 1110 personel alımı,
 • Türk Hava Yolları 1000 kabin memuru alımı,
 • Adalet Bakanlığı 12933 personel alımı,
 • Dışişleri Bakanlığı 1 personel alımı,
 • Kastamonu Üniversitesi 98 personel alımı,
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi 40 personel alımı,
 • Emniyet Müdürlüğü 12 personel alımı,
 • ESPARK 5 personel alımı,
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi 17 işçi alımı,
 1. İZELMAN 3 personel alımı,
 • İstanbul Büyükşehir ve Bursa Yenişehir Belediyesi 44 personel alımı,
 • MEB 90 personel alımı,
 • Dalaman Belediyesi 7 personel alımı,
 • Kağızman Belediyesi 20 personel alımı,
 • Trabzon Üniversitesi 50 personel alımı,
 • Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 22 personel alımı,
 • Katip Çelebi Üniversitesi 7 personel alımı,
 • Erzurum Teknik Üniversitesi 20 personel alımı,
 • Tarsus Belediye Başkanlığı 1 personel alımı olmak üzere

Kurumlar bazında ilanlar ve başvuru kılavuzları

Kastamonu Üniversitesi 98 Personel Alımı

Kamu Üniversitesi en az lise mezunu sınavsız KPSS 55 puanla 98 personel alımı yapacak. Kastamonu Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere faklı unvanlarda en az lise mezunu 40 yaş sınır 98 personel alınacaktır. Personel alımın KPSS 55 puan şartı olup ikamet şartı yoktur. Adaylar başvurularını 17 Şubat 2022 mesai bitimine kadar Kuzeykent Mahallesi Orgeneral Atilla Ateş Paşa Caddesi No: 19 Merkez- Kuzeykent/Kastamonu adresine şahsen yapacaklardır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 40 Kamu Personeli Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi en az lise mezunu KPSS taban puan yok 40 personel alınacağı açıklanmıştır. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu KPSS taban puan ve yazılı sözlü sınav olmadan farklı unvanlarda 40 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı da yoktur. Adaylar başvurularını bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günü (4 Şubat 2022) takip eden 15 gün içinde kurum internet adresine online olarak yapacaklardır.

Emniyet Müdürlüğü 12 Personel Alıyor

Emniyet Müdürlüğü en az okuryazar 4 unvanda 12 personel alınacağı açıklanmıştır. İl Emniyet Müdürlüğü Polisevi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az okuryazar sürekli kadroda 12 personel alınacaktır. Adaylar başvurularını 8 Şubat 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

ESPARK 5 personel alımı

ESPARK tarafından İŞKUR’da yayınlanan ilanda sürekli kadroda en az lise mezunu olmak üzere Güvenlik Personelleri alınacağı açıklanmıştır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESPARK bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda en az lise mezunu 5 Güvenlik Görevlisi alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı yoktur. Adaylar başvurularını 6 Şubat 2022 tarihine kadar kurum e-posta adresine özgeçmiş göndermek suretiyle yapacaklardır.

Dışişleri Bakanlığı 1 Personel Alımı

Dışişleri Bakanlığı en az lise mezunu 41 yaş sınır personel alımı yapıyor. Dışişleri Bakanlığına bağlı Bregenz Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 1 Sekreter alınacaktır. Personel alımında ikamet ve KPSS şartı yoktur. Adaylar başvurularını 12 Şubat 2022 tarihi saat 23:59’a kadar Cumhurbaşkanlığı kariyer sayfası üzerinden Online olarak yapılacaktır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 17 İşçi Alımı

Kamu Kurumunca en az ilkokul mezunu olmak üzere 17 vasıfsız personel alınacağı açıklanmıştır.  Manisa ili Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere sürekli kadroda en az ilkokul mezunu 17 Beden İşçisi alınacaktır. Adaylar başvurularını 6 Şubat 2022 tarihine kadar Turan Mahallesi Yedieylül Sokak No:23/1 Turgutlu/Manisa adresine yapacaklardır.

Adalet Bakanlığı 12933 personel alımı

İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımı, Zabıt Katibi alımı, Mübaşir alımı, tekniker alımı, teknisyen alımı, şoför alımı, aşçı alımı, büro personeli alımı, koruma ve güvenlik personeli alımı, mühendis alımı, icra katibi alımı olmak üzere birçok branşta atama yapacak.

Adalet Bakanlığı kamu personel alımı kontenjan dağılımı: Personel Genel Müdürlüğü için 6 bin 683 kadro, CTE için 5 bin 563 kadro, İcra İşleri Daire Başkanlığı için 500 kadro, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı için 187 kadro olmak üzere 12 bin 933 yeni personel alımı yapılacak. İşte tüm detaylara dair haberimiz:

 

Milli Eğitim Müdürlükleri 1485 Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından kura ile vasıfsız 1485 personel alınacağı açıklanıştır. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  bünyesinde İl ve İlçe illi Eğitim Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere sınavsız kura ile 1485 Bakım Onarım Çevre Temizliği ve Personeli alınacaktır. MEB bünyesinde İstihdam edilecek personeller 2022 TYP kapsamında geçici görevli olarak çalışacaktır. Adaylar başvurularını 6 -7-8 Şubat 2022 tarihlerine kadar İŞKUR üzerinden Online olarak yapacaklardır. Başvuru ekranı haberimizin devamında bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları 1000 Kabin Memuru Alımı

Türk Hava Yolları THY bünyesinde 1000 yeni kabin memuru alımı başvuru ilanı yayımlandı. THY en az lise kabin memuru alımı başvuru ekranı ve tüm detaylar bu yazımızda. Türk Hava Yolları kabin memuru alımı 2022 başvuru şartları: T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.), 1 Ocak 1992 ile 31 Aralık 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak, En az lise mezunu olmak gerekiyor. Başvurular 11 Şubat 2022'de sona erecektir.

İZELMAN 3 personel alımı

İZELMAN tarafından en az lise mezunu öğretmen ve otopark görevlisi alınacağı açıklanmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZELMAN bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda 1 Anaokulu Öğretmeni ve 2 Otopark Görevlisi alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı yoktur. Adaylar başvurularını 7 - 9 Şubat 2022 tarihleri arasında kurum e-posta adresine yapacaklardır.

İstanbul Büyükşehir ve Bursa Yenişehir Belediyesi 44 Personel Alımı

2 kurum tarafından İŞKUR’da yayınlanan ilanlarda sürekli kadroda farklı unvanlarda vasıflı vasıfsız toplamda 44 personel alınacağı açıklanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Yenişehir Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda vasıflı vasıfsız 44 personel alınacaktır. Adaylar başvurularını 28 Şubat 2022 tarihine kadar kurum internet adresine yapacaklardır.

MEB 90 Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığınca 90 TYP personel alacak. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilmek üzere liste yöntemi ve kura ile sınavsız 90 Bakım Onarım ve Temizlik personeli alınacaktır. İstihdam edilecek kişiler 2022 Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında geçici süreli çalışacaktır. Başvurular 8 - 9 Şubat 2022 tarihlerine kadar İŞKUR üzerinden çevrimiçi olarak yapılacaktır. Başvuru yapabileceğiniz başvuru ekranı haberimizin sonunda yer almaktadır.

Kamu kurumlarına 1110 personel alımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı. Kamuya yeni bin 110 kadro açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesini imzaladı.

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatına; 320 İcra Başmüdürü, 64 İcra Müdür Yardımcısı, 16 İcra Daire Başkanı ve 32 İcra Daire Başkan Yardımcısı olmak üzere toplam 432 kadro.

Ticaret Bakanlığı Merkez Teşkilatına; 2 Genel Müdür Yardımcısı, 2 Daire Başkanı, 250 Ticaret Müfettiş Yardımcısı, 150 Ticaret Uzman Yardımcısı ve 6 psikolog olmak üzere toplam 410 kadro.

Ticaret Bakanlığı Taşra Teşkilatına; Tüketici Hakem Heyeti Raportörü 60 kadro.

Ticaret Bakanlığı Teşkilatı Döner Sermaye; Memur 30 kadro.

Strateji ve Bütçe Başkanlığı Merkez Teşkilatına; 3 Daire Başkanı, 20 Strateji Uzman Yardımcısı ve 27 Strateji ve Bütçe Uzmanı olmak üzere toplam 50 kadro.

Türkiye Adalet Akademisi Merkez Teşkilatına; Tetkik Hakimi 6 kadro.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Merkez Teşkilatı; 43 Kurul Müfettişi ve 40 Tetkik Hakimi olmak üzere toplam 83 kadro.

Orman Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına; 2 Bölge Müdürü, 6 Bölge Müdür Yardımcısı, 1 İşletme Müdürü, 2 İşletme Müdür Yardımcısı ve 2 Başmühendis olmak üzere toplam 39 kadro.

Dalaman Belediyesi 7 Personel alımı

Kamu kurumu tarafından en az ortaokul mezunu olmak üzere toplamda 7 Güvenlik Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştır. Muğla ili Dalaman Belediyesi DABEL bünyesinde istihdam edilmek üzere geçici kadroda toplam 7 Güvenlik Görevlisi alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı bulunmamaktadır. Adaylar başvurularını 14 Şubat 2022 tarihine kadar Karaçalı Mahallesi Atatürk Caddesi No:96 Dalaman/Muğla adresine şahsen yapacaklardır.

Kağızman Belediyesi 20 Personel Alımı

Belediye Başkanlığı tarafından en az Ortaokul mezun 20 Temizlik Görevlisi alımı yapılacağı açıklanmıştır. Kars ili Kağızman Belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az Ortaokul mezunu sürekli kadroda 20 Temizlik Görevlisi alınacaktır. Personel alımında üst yaş şartı yoktur.

Adaylar başvurularını 7 - 8 Şubat 2022 tarihine kadar Şahindere Mahallesi İstiklal Alanı Meydanı Kağızman Belediye Binası No:2/1 adresine şahsen yapacaklardır.

Trabzon Üniversitesi 50 personel alımı

Kamu Üniversitesi tarafından en az lise mezunu KPSS 50 puan sınavsız 50 personel alınacağı açıklanmıştır. Trabzon Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 9 unvanda 50 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı ve sınav yoktur. Adaylar başvurularını 14 Şubat 2022 tarihine kadar Trabzon Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına başvuru formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte şahsen veya posta yolu ile yapacaklardır.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 22 Personel Alımı

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi KPSS 60 puanla en az lise 22 personel alınacağı belirtilmektedir. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla farklı unvanlarda 22 Sözleşmeli Personel alınacaktır. Personel alımında sınav ve ikamet şartı yoktur. Adaylar başvurularını 14 Şubat 2022 tarihi mesai bitimine kadar Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Esentepe Kampüsü T2 Blok Rektörlük Binası Personel Daire Başkanlığı Esentepe/Sakarya adresine şahsen veya posta yoluyla yapacaklardır.

Katip Çelebi Üniversitesi 7 Personel Alımı

Katip Çelebi Üniversitesi tarafında KPSS ve ikamet yok yüksek maaşla 7 personel alınacağı belirtilmektedir. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere yüksek maaşla KPSS şartsız 7 Bilişim Personeli alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı istenmiyor.6 Tecrübeli Yazılımcı ve 1 İş Analisti, Eğitim Dokümantasyon Destek Personeli alınacak. Adaylar başvurularını 28 Şubat 2022 tarihine kadar kurum internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Erzurum Teknik Üniversitesi 20 Personel Alımı

Kamu Üniversitesi tarafından KPSS 60 puanla sınavsız en az lise 20 personel alımı yapılacağı açıklanmıştı. Erzurum Teknik Üniversitesi bünyesinde görevlendirilmek üzere en az Lise mezunu farklı unvanlarda 20 personel alınacaktır. Personel alımında ikamet şartı ve sınav yoktur. Adaylar başvurularını 16 Şubat 2022 mesai bitimine kadar Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapacaklardır.

Tarsus Belediye Başkanlığı 1 Personel Alımı

Kamu Kurumu tarafından üst yaş sınırı olmaksızın B ehliyetli sürekli kadroda personel alımı yapılacağı açıklanmıştır. Mersin ili Tarsus Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli kadroda 1 Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım Teknikeri alınacaktır. Personel alımında üst yaş sınırı ve ikamet şartı yoktur. Adaylar başvurularını 7 Şubat 2022 tarihine kadar İŞKUR üzerinden Online, İŞKUR hizmet noktalarından Şahsen veya Alo 170 hattı üzerinden telefonla yapacaklardır.

memur alımı kamu personel alıımı iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı