78 bin 979 kişi işe alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni personel alım ilanlarını yayımlamaya ve var olan ilanları güncellemeye devam ediyor. Bu kapsamda 23 Şubat Çarşamba İŞKUR yeni iş ilanlarını yayınladı. Buna göre 78 bin 979 kişinin işe alınacağı açıklandı. 18 yaşını dolduran herkes başvurabilecek. Memur, büro memuru, sekreter, bekçi, işçi ve daha pek çok meslek için yapılacak personel alımları ve başvuru şartları haberimizde..

78 bin 979 kişi işe alınacak!
78 bin 979 kişi işe alınacak! Duran Can Ateş
Bu içerik 11052 kez okundu.

İş arayanlar için İŞKUR güzel haberi verdi. 78 bin 979 kişi çeşitli meslek dalları üzerinden işe alınacak. Alımların İŞKUR üzerinden online olarak yapılacağını belirten İŞKUR genel başvuru şartlarını da iş arayanlar için duyurdu.

 

ÇEŞİTLİ MESLEKLER İÇİN ALIM YAPILACAK

23 Şubat İŞKUR güncel iş ilanları duyuruldu. Şu an için 78 bin 7975 kişi açık işler üzerinden işe alınacak. Çeşitli meslekler için yapılacak personel alımı için ilan detayları şu şekilde duyuruldu:

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İLANLARI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

işkur ilan personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı