Sağlık Bakanlığı 4.032 temizlik görevlisi alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bakanlık bünyesine 10 bin personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Bunun üzerine iş arayan milyonlar Sağlık Bakanlığı personel alım ilanını beklemeye başladı.

Sağlık Bakanlığı 4.032 temizlik görevlisi alımı
Sağlık Bakanlığı 4.032 temizlik görevlisi alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 36150 kez okundu.

Sağlık Bakanlığı bünyesine 4.032 temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Başvurular bugün başladı. Peki, kimler Sağlık Bakanlığı temizlik personel alım ilanına başvurabilir?

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı temizlik personel alımı İŞKUR üzerinden online olarak yapılacak. Adaylar ilk olarak başvurmak istediği ili seçecek. Daha sonra temizlik personeli ilanını seçerek arama yapabilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

  1. İlköğretim kurumlarının birinden (5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 yıllık ilköğretim okulundan 6., 7. ve 8. sınıfı terk edenler dahil) Ortaöğretim kurumlarının birinden veya Ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak
  1. 18 yaşını tamamlamış olmak
  2. İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Mart 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
  3. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
  4. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
  5. Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır.
  6. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.
  7. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

NOT: Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK PERSONEL ALIM BAŞVURU EKRANI

iş ilanı personel alımı sağlıkbakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı