En Az Lise 1.651 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde en az lise mezunu olmak üzere mülakat şartsız KPSS sırasına göre memur alımı başladı. İşte şartlar ve tüm detaylar.

En Az Lise 1.651 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Ekranı
En Az Lise 1.651 Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Ekranı Duran Can Ateş
Bu içerik 10765 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” personel alımı başvuruları bugün başladı. MEB tarafından 63 fizyoterapist, bin 588 destek personeli (aşçı, aşçı yardımcısı) alımı başvuruları 21 Mart Pazartesi itibarıyla başladı. 

MEB personel alımı 2022 başvuruları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki şartları taşımak,

2020 yılı KPSS KPSSP3, KPSSP93 ve KPSSP94 puan türlerinden herhangi puana sahip olmak,

Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamak,

KHK ile kamu görevine son verilmemiş olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak ve herhangi bir hastalığı bulunmadığını belgelemek şartları yer alıyor.

63 Fizyoterapist alımı şartları nelerdir?

Adayların Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak gerekiyor.

1588 Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) alımı şartları nelerdir?

Lisans mezunlarından Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olmaki

Önlisans mezunlarından Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir önlisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olmak,

Ortaöğretim mezunlarından liselerin aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olmak gerekiyor.

meb-sertifika-tablosu.jpg

MEB personel alımı başvuru süreci

Milli Eğitim Bakanlığı MEB başvuru ekranı bugün itibarıyla açıldı. Adaylar 21 Mart ile 1 Nisan 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabileceklerdir. İşte gerekli başvurulara dair tüm detayların yer aldığı başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

Başvuru ekranı.

MEMUR ALIMI personel alımı iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı