Nisan ayı 80 Bin Personel Alımı Yapılıyor

aşanan ekonomik sıkıntılardan kaynaklı olarak milyonlarca vatandaş tarafından iş ilanları yakından takip ediliyor. İş ilanlarını takip eden vatandaşlara bir haber de İŞKUR’dan verildi. İŞKUR tarafından toplu personel alımları yayımlandı. 6 nisan itibari ile 80 bine yakın personel alımı yapılacağı ifade edildi

Nisan ayı  80 Bin Personel Alımı Yapılıyor
Nisan ayı  80 Bin Personel Alımı Yapılıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 18734 kez okundu.

ORTALAMA 5 BİN TL MAAŞ

İŞKUR güncel personel alım ilanlarını resmi web sayfası üzerinden yayımlamaya devam ediyor. İŞKUR personel alım ilanları içerisinde başvuruda bulunacak olan adaylarda aranan şartlar da tek tek belirtiliyor. Konu ile ilgili olarak asgari ücret maaş alacak olan çalışanlar iş ve vasıfa göre ortalama 5 bin lira maaş alacaklar.

BAŞVURU DETAYLAR

İŞKUR çeşitli kurum ve kuruluşlar üzerinden personel alımı yaptığını açıkladı. Bazı ilanlar en az KPSS 50 – 60 puan şartı ararken, bazı kurumlar sadece istenilen bölümden mezun olma şartını yeterli buluyor. Bunun yanı sıra ilanlara başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada ilanları görüntüleyebilirler. Ayrıca sayfa üzerinden e-Devlet şifreleri giriş yapılarak başvuru işlemleri yapılabilir.

ARANAN ŞARTLAR

İlanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmiyor. Bu kapsamda aranan şartlar ise şöyle oluyor:

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İŞKUR GÜNCEL PERSONEL ALIM İLANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

işkur ilan personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı