4 Kuruma 3 Bin 524 Memur Personel Alımı

Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu kamuya 3 Bin 524 Memur Personel alımında son gün

4 Kuruma 3 Bin 524 Memur Personel Alımı
4 Kuruma 3 Bin 524 Memur Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 4070 kez okundu.

Kamuya Memur Alımı ve Personel alımı için geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre farklı kadrolarda Türkiye Geneli 3 Bin 524 kişi alınacak. Alımlar Memur ve personel kadrolarında gerçekleştirilecek. Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru yapmış olan adaylar hakkında bilgileri aktaracağız.

Başvurusu Sona Eren İlanlar ve Detayları:

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kamu memur personel alımı ilanlarına göre Kamuya 3524 kişilik kadro için alım ilanları başvurularında sona geldik. Başvurular mayıs ayında başlamış olup en geç 13 Mayıs 2022 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gereklidir. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar aşağıdaki bilgileri inceleyebilirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı:

2022 yılı Bekçi alımı başvuruları sona ermek üzere. Uzun zamandır adayların beklediği ilanlardan olup Rekor sayıda başvuru bekleniyor. Öte yandan en az lise mezunu ve KPSS siz personel alımı yapıldığından talepler oldukça fazla. Bu yönde adaylardan Lise Mezunu olmak, 31 yaşından büyük olmamak, Askerlik Görevini yapmış olmak gibi nitelikler aranacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi ve kılavuza ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı:

Kültür Bakanlığı personel alımı için Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 154 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Tekniker, Teknisyen kadrolarında yapılacak. Başvuru için adaylardan mezuniyetine göre en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Başvurular Türkiye Geneli farklı kadrolarda yapılacak.

 

Ticaret Bakanlığı:

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 100 Memur kadrosu için RTB biriminde görevlendirmek üzere 100 Memur alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu memur alımı için sınav yapılacak olup sınavlara 200 kişi katılacak. Başvuru için adaylardan 2020 veya 2021 yılı KPSS Puanı şartı aranacaktır.

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurumu ( RTÜK ):

RTÜK 14 farklı alanda olmak üzere 20 memur alımı yapacağını bildirdi. 20 Memur alımı için adaylardan KPSS şartı ve YDS şartı aranacak. Ayrıca 35 yaşından büyük olmamak şartı aranacaktır. Başvurular sona ermekte olup adaylar başvuru sonrası Giriş sınavlarına katılacaklar.

 

memur alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı