11 Kamu Kurumuna 492 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı

Kamuya toplam 492 yeni koruma ve güvenlik personeli alımı yapılacak. Bu yazımızda 11 kuruma ait tam listeyi bulabilirsiniz. İşte süreç, ilanlar ve tüm şartların yer aldığı haberimiz.

11 Kamu Kurumuna 492 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı
11 Kamu Kurumuna 492 Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 3475 kez okundu.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İçişleri Bakanlığı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı için YENİ ve GÜNCEL koruma ve güvenlik personeli alımı yapılıyor. İşte kurumlar bazında kontenjanlar, süreç ve tüm şartlar.

Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı Kontenjan Dağılımı

 • Tarım ve Orman Bakanlığı 100 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • İçişleri Bakanlığı 320 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 3 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 7 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi 6 koruma ve güvenlik personeli alımı,
 • Kastamonu Üniversitesi 31 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • Afyon Kocatepe Üniversitesi 5 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 5 koruma ve güvenlik görevlisi alımı,
 • Fırat Üniversitesi 2 koruma ve güvenlik personeli alımı
 • İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 7 koruma ve güvenlik personeli alımı
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi 6 koruma ve güvenlik görevlisi alımı olmak üzere 492 kadroya başvurular bulunuyor. İşte tüm detayların yer aldığı ilanlar.

Tarım ve Orman Bakanlığı 100 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

Tarım Bakanlığına en az 50 KPSS puanı ile 100 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapıyor. Başvurular 9 Haziran'a kadar sürecek. (6551) Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı sahibi (Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış) olmak gerekiyor

Bu kadro/pozisyonda vardiya sistemi, uygulanmaktadır. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10’uncu maddesine göre bu kadro veya pozisyonlarda çalıştırılacak personelde aşağıdaki şartlar da aranır: 18 yaşını doldurmuş olmak, Türk Ceza Kanunundaki şartlara haiz olmak, görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla tamamlamış olmak gerekiyor. Süreç 9 Haziran’da sona erecek. İşte tüm detayları bulabileceğiniz haberimiz.

 

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 5 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için “erkek” Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olmak, 2020 KPSSP93 70 ve üzeri puan almış olmak, Başvuru bitim tarihi itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, Erkeklerde 170 cm den kısa olmamak, kadınlarda 160 cm den kısa olmamak ve boy uzunluğunun cm cinsinden son 2 rakamı ile kilosu arasında farkın 15 den fazla, 13 den az olmamak, özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, güvenlik görevini yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak gerekiyor. Başvurular 10 Haziran’a kadar yapılabilir. İşte sürece dair detayların yer aldığı haber:

 

Süreç 15 Haziran 2022 tarihine kadar yapılabilir. Afyon Kocatepe Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına memur alımı başvuruları şahsen ve posta/kargo yolu ile başvuru yapılabilecektir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi 5 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için 10 Haziran 2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10. ve 11. maddesinde yer alan şartları taşımak, Ortaöğretim mezunu olmak, 2020 yılına ait KPSS B grubu KPSSP94 sınavından en az 50 puan almış olmak.  Son müracaat tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi silahlı veya silahsız kimlik kartına sahip olmak, Erkek adaylar için 170 cm'den kısa boylu olmamak, Bayan adaylar için 160 cm'den kısa olmamak, 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak

Kastamonu Üniversitesi 31 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Kadın) alımı için 30 yaşını doldurmamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen son başvuru tarihi itibariyle en az 6 ay geçerlilik süresi olan özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, 165 cm den kısa olmamak,

26 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için 30 yaşını doldurmamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen son başvuru tarihi itibariyle en az 6 ay geçerlilik süresi olan özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak, Askerliğini yapmış veya muaf bulunmak, 170 cm den kısa olmamak gerekiyor. Başvurular 15 Haziran 2022 tarihine kadar yapılabilecektir. Süreç online olarak tamamlanacak.

 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 6 koruma ve güvenlik personeli alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 6 kadroya personel alımı yapılıyor. 6 Koruma ve Güvenlik Personeli (Erkek) alımı için Ortaöğretim mezunu olup Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak ve silahlı veya silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak gerekiyor. Başvurular 10 Haziran'a kadar yapılabilir. İ

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 7 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü için yeni personel alımı başladı. 7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programlarının herhangi birinden mezun olmak, 2020 KPSSP93 puan türünden en az 60 isteniyor.

Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, silahlı veya silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, askerliğini yapmış olmak, koruma ve güvenlik görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak, sağlık problemi bulunmadığını belgelendirmek, boyunun 170 cm.den kısa olmaması gerekiyor. Süreç 10 Haziran’da sona erecek. İşte haberimize dair tüm detaylar:

çişleri Bakanlığı 320 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli 4/B 3 bin 546 kamu personeli alımı yapacak. Bunlarda 320 kadro için koruma ve güvenlik personeli için kontenjan verildi. Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı) alımı için adaylardan aranan şartlar şunlardır: Lise ve dengi okul mezunu olmak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor.

Kastamonu Üniversitesi 1 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

1 koruma ve güvenlik personeli alımı için Önlisans Özel Güvenlik ve Koruma programı mezunu olmak, 2020 KPSSP93 puanı en az 50 olmak, Özel Güvenlik Görevlisi silahlı/silahsız Kimlik Kartına sahip olmak, 170 cm'den kısa boylu olmamak, 13 Haziran 1992 ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor. Süreç 13 Haziran 2022 dahil olmak üzere yapılabilecektir.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 3 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Erkek olmak, Askerliğini yapmış olmak veya ilişiği bulunmamak, Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2020 yılı KPSS P94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak,

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Kadın olmak, Ortaöğretim (lise ve dengi) kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2020 KPSSP94 puan türünden en az 65 puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak şartları var. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi memur alımı için başvurular 9 Haziran’a kadar sürecek.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 6 koruma ve güvenlik görevlisi alımı

3 Koruma ve Güvenlik Personeli (Erkek) alımı için Ortaöğretim mezunu olup Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,

3 Koruma ve Güvenlik Personeli (Erkek) alımı için Ortaöğretim mezunu olup Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik hastalığı bulunmamak, bedensel özürlü olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak gerekiyor. Süreç 10 Haziran'da tamamlanacak. İşte tüm detayları bulabileceğiniz tüm şartlar:

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 7 koruma ve güvenlik personeli alımı

7 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması veya Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programlarının herhangi birinden mezun olmak, 2020 KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Askerliğini yapmış olmak, Koruma ve Güvenlik Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak gerekiyor.

Ayrıca sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek, Boyunun 170 cm'den kısa olmaması, kilosunun ise cm. cinsinden boy uzunluğunun son iki rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir.

Fırat Üniversitesi 2 koruma ve güvenlik personeli alımı

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi / Ortaöğretim /Rektörlük Birimleri için olacak. Ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olmak, özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, erkekler için en az 170 cm, kadınlar için en az 165 cm üzerinde boya sahip olmak, koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak gerekiyor. Süreç 6 Haziran dahil olmak üzere yapılabilecek.

kamu memuru kamu personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı