Haziran ayı 127 bin 591 personel alınıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) acil personel alımları devam ederken Haziran ayına ilişkin dev personel alım ilanları da yayımlanmaya başladı. İŞKUR tarafından bugün itibari ile yayımlanmış ilanlara göre 127 bin 591 personel alımı yapılıyor. Bu personel alımları pek çok kadroda yapılırken garson, işçi, hastane çalışanı ve güvenlik görevlisi gibi kadrolar oldukça dikkat çekti

Haziran ayı 127 bin 591 personel alınıyor
Haziran ayı 127 bin 591 personel alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 9204 kez okundu.

127 BİN PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden 127 bin 591 personel alımı yapıldığı duyurusu paylaşılırken İŞKUR personel alımlarına göre bekçi, büro memuru, sağlık personeli, hastane personeli gibi pek çok kategori için personel alımı yapıldığı başvuruların ise online olarak yapılabileceği ifade edildi. Aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada ilanlar görüntülenecek. İstenilen pozisyonun içine girilerek ilanların detayları görüntülenecek ve yukarıda bulunan e-Devlet ile giriş kısmından giriş yapılarak özgeçmiş oluşturmak sureti ile başvurular yapılabilecek.

ARANAN ŞARTLAR

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar arandığı belirtildi ve adayların ilanlara göre belirlenen özel şartlara haiz olması gerektiği paylaşıldı. Tabi bunun için ilk olarak genel şartlara da haiz olunması gerekiyor. Genel şartlar ise şöyle paylaşıldı:

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNİYETİ ARANIYOR

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

İlanlar için TIKLAYIN.

işkur ilan işçi alımı haziran ayı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı