4 Bakanlık 3.577 Kamu Personel Alımı

Dört Bakanlık bünyesinde lise, önlisans ve lisans memur, personel alımı başvuruları alacak. Sürece dair tüm detayları ve başvuruları bu haberimizde hazırladık

4 Bakanlık 3.577 Kamu Personel Alımı
4 Bakanlık 3.577 Kamu Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7485 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı tarafından toplam 3 bin 577 kadroya memur, kamu personel alımı başvuruları açıklandı. Tüm ilan detaylarını, şartları hemen aşağıdaki ilanlarda inceleyebilirsiniz. İşte kontenjanlara dair detaylar.

Kamu personel alımı kontenjan dağılımları

  • İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 memur alımı,
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 memur alımı,
  • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 3 memur alımı,
  • Dışişleri Bakanlığı 3 memur alımı olmak üzere 3.577 kadroya memur, personel alımları yapılacak. İşte kontenjanlar ve Bakanlıklar bazında ilanlara dair tüm detaylar:

İçişleri Bakanlığı 3 bin 546 memur alımı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde lise, önlisans ve lisans mezunu kamu personel alımı başvuruları alınacak. 3.546 kadro var. Kağıt Restoratörü, Arşiv Uzmanı, Avukat, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Programcı, Tekniker Harita, Diğer Teknik Hiz. Pers. Grafiker, Şehir Plancısı, Mühendis, Bilgisayar, Makine, Elektrik-Elektronik, Yazılım, Endüstri, İnşaat, Harita mühendisi, Mütercim Tercüman, Büro Personeli, Şoför, Temizlik Görevlisi, Bilgisayar Mühendisi, Elektrik-Elektronik Teknikeri, Koruma ve Güvenlik Görevlisi branşlarında başvurular alınacak. Başvurular 17 Haziran’da başlayacak. Sürece dair tüm detayları hemen bu haberimizden inceleyebilirsiniz.

Sanayi Bakanlığı 3 memur alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde 3 kadro için başvurular alınacak. Süreç 20 Haziran'da başlıyor. Bakanlık uzman personel alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen aşağıdaki bu haberimizden inceleyebilirsiniz. 1 personel alımı için İletişim Fakültelerinin herhangi bir lisans programından mezun olmak, 1 personel alımı için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin herhangi bir lisans programından mezun olmak, 1 personel alımı için Endüstri Mühendisliği lisans mezunları başvurabilecek.

Aile Bakanlığı 25 memur alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 şehirde 25 yeni kamu personel alımı için süreç devam ediyor. İşaret dili tercümanı alımı başvuru süreci ve şartları belli oldu. KPSS 60 puan şartı ile Adıyaman, Ağrı, Bitlis, Bolu, Düzce, Edirne, Elazığ, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Van, Yozgat, Zonguldak illeri için süreç 10 Haziran dahil olmak üzere yapılabilecek. İşte gerekli başvuru haberimiz:

Dışişleri Bakanlığı 3 memur alımı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli destek personeli alımı yapılacak. Süreç 10 Haziran'da başlıyor. KPSS puan sırasına göre, 35 yaşından gün almamış adaylar başvuru yapabilecek. En az ortaöğretim ilgili bölüm mezunlarının başvuru yapabileceği sürece dair tüm detayları hemen aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

memur alımı kamu personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı