25 Şehirde VGM 204 Memur Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü “VGM” bünyesinde olmak üzere yeni kadrolara memur personel alımı başvuruları tamamlanıyor. 204 kontenjan bulunuyor. İşte sürece dair detaylar ve tüm sürecin yer aldığı haberimiz.

25 Şehirde VGM 204 Memur Alımı
25 Şehirde VGM 204 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 4280 kez okundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Vakıflar Genel Müdürlüğü” için yeni kadrolara memur personel alımı başvuruları tamamlanıyor. VGM kamu personel alımlarına dair gerekli tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. VGM’ye KPSS puanına göre mülakatsız 107 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 97 Destek Personeli (61 Temizlik Görevlisi ve 36 Şoför) alımı yapılacak. 204 kadro bulunuyor. İşte detaylar:

4/B personel alımı (genel şartlar)

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara haiz olması, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması sonucu olumlu olması, görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmaması, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması, KHK ile ihraç edilmemiş olması gerekmektedir.

VGM personel alımı yapılacak iller

vgm-kadrolar.jpg

Vakıflar Genel Müdürlüğü memur alımı mezuniyet şartları

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Savunma ve Güvenlik, Özel Güvenlik ve Koruma, Koruma Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma veya Güvenlik önlisans, 35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS en az 60 almak, görevini devamlı yapmasına engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak, gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, erkeklerde 170 cm’den, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak gerekiyor.

Şoför alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak,  35 yaşını doldurmamış olmak, 2020 KPSS en az 60, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Şoför alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 2020 KPSS en az 60, E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak veya yeni tip C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Temizlik Görevlisi alımı için Lise ve dengi okul mezunu olmak, Temizlik hizmetlerinde görev yapmaya engel herhangi bir hastalığı bulunmamak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 2020 KPSS en az 55 puan almış olmak şartları var.

VGM kamu memur alımı başvuru tarihleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 204 kamu memur alımı için başvurular internetten online olarak 29 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılabilecektir. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı başvuru ekranı ve başvuru kılavuzu:

personel alımı ilan kamu memuru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı