THY Yeni İş İlanları Yayımlandı!

Türk Hava Yolları THY bünyesinde Turkish Technic için güncel ve personel alımı iş ilanları yayımlandı. KPSS şartsız THY başvuru iş ilanları ve tüm süreci bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar ve online başvurular.

THY Yeni İş İlanları Yayımlandı!
THY Yeni İş İlanları Yayımlandı! Duran Can Ateş
Bu içerik 2903 kez okundu.

Turkish Technic bünyesinde olmak, üzere THY iş ilanları yayımlandı. Yeni personel alımı yapacak olan THY iştiraki için başvuru sürecine, şartlara ve tüm detaylara bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte sürece dair gerekli tüm bilgiler.

Uzman personel alımı başvuru şartları

T.C. vatandaşı olmak, 31.12.1982 tarihi sonrasında doğmuş olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği en az 1 yıl tecilli olmak,  İleri derecede İngilizce bilmek Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak,

Uzman alımı mezuniyet şartları: Şu bölümlerden lisans derecesinde mezun olmak: Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme ve Metalurji Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Uzay Mühendisliği mezunları başvurabilir.

 

Uçak bakım teknisyeni personel alımı başvuru şartları

T.C. vatandaşı olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış olmak,, askerlikten muaf olmak, veya  en az 1 yıl tecilli olmak, Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak, Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (İşitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar), İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul'da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek, CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak,

Uçak bakım teknisyeni mezuniyet şartları: Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak: Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Elektrik-Elektronik bölümü mezunları başvurabilir.

Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli alımı başvuru şartları

T.C. vatandaşı olmak, Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, 31.12.1982 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak,, askerlikten muaf olmak, veya en az 1 yıl tecilli olmak, Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak, Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (işitme kaybı, renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar), İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul'da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul etmek, CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekiyor.

Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli alımı mezuniyetler: Meslek Yüksek Okullarının: Uçak Teknolojisi, Döküm, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Kalıpçılık, Endüstriyel Otomasyon, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletme, Kaynak Teknolojisi, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Makine, Makine Resim ve Konstrüksiyon, Mekatronik, Makine ve Metal Teknolojileri, Metal Teknolojisi, Metalografi ve Malzeme Muayenesi, Metalurji, Motor Teknolojisi, Otomasyon, Otomotiv Teknolojisi, İklimlendirme, Tesviye mezunları başvurabilir.

THY personel alımı başvuru süreci

Uzman alımı için son başvuru tarihi 21 Ağustos 2022'dir. Uçak bakım teknisyeni alımı için son başvuru tarihi 23 Ağustos 2022'dir. Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli alımı için son başvuru tarihi 23 Ağustos 2022'dir. İşte gerekli başvuru ekranları.

Uzman alımı başvuru ekranı.

Uçak bakım teknisyeni alımı başvuru ekranı.

Komponent ve Yapısal Bakım Teknik Destek Personeli alımı Başvuru ekranı.

thy personel alımı ilan iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı