Orman Genel Müdürlüğü 338 Memur Alımı

Orman Genel Müdürlüğü OGM bünyesinde 2022 yılı sözleşmeli kamu personeli alımı bugün başladı. 338 memur alımına kimler başvurabilir? 55 şehirde atama detayları ve başvurular bu yazımızda.

Orman Genel Müdürlüğü 338 Memur Alımı
Orman Genel Müdürlüğü 338 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 5751 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü “OGM” namına lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği 338 kadroya başvurular online olarak başladı. 55 şehirde olmak üzere adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre mülakatsız “sınavsız” atanacaklar. İşte OGM memur atama başvuru süreci ve tüm detaylar.

OGM memur alımı (genel şartlar)

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşıması gerekiyor. Ayrıca 2020 KPSS’den lisans KPSSP3, önlisans KPSSP93, lise KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzeri puan almaları gerekiyor. İşte branşlar ve diğer hususlar:

Destek Personeli (Şoför) alımına başvuru için Ortaöğretim kurumlarının (lise ve dengi) herhangi bir alanından mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak veya yeni tip en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak, SRC4 belgesine sahip olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, Cinsiyeti Erkek olmak gerekiyor.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) alımına başvuru için Ortaöğretim kurumlarının (lise ve dengi) herhangi bir alanından mezun olmak, Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak gerekiyor. İşte diğer mezuniyetlere dair tüm branşların yer aldığı tablolar:

ogm-kadrolar.jpgogm-kadrolar-2.jpg

Kamu personeli alımı başvuru tarihleri

Orman Genel Müdürlüğü OGM için memur alımı başvuruları 1 Eylül 2022 tarihi itibarıyla başladı

ogm personel alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı