KYK Bin 200 Yurt Yönetim Memuru Alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB bünyesinde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK yurtları için bin 200 yeni yurt yönetim memuru alımı için başvurular alınmaya başladı. KYK yurtlarına personel atama başvuru ekranı.

KYK Bin 200 Yurt Yönetim Memuru Alımı
KYK Bin 200 Yurt Yönetim Memuru Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 5104 kez okundu.

Kredi Yurtlara yeni Bin 200 YURT YÖNETİM PERSONELİ alımı başvuruları alınmaya başladı. KYK personel atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte kadın ve erkek adaylar için ayrı ayrı kontenjanlara dair tüm detayları, şartları ve süreci hazırladığımız haberimiz.

 

KYK memur alımı başvuru genel şartları

T.C. vatandaşı olmak, 657 sayılı DMK’daki şartlar, 18 yaşını tamamlamış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak, 2020 KPSS’den en az 60 almak, kamuda görevden veya meslekten ihraç edilmemek, görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak ile arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak şartları var.

478 erkek yurt yönetim memuru alımı mezuniyetler

GSB bünyesinde kredi yurtlara 478 erkek yurt yönetim personeli alımı yapılacak. İşte kontenjanlar ve mezuniyetlere dair detaylar:

  • 210 kontenjan için İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri,
  • 210 kontenjan için sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm,
  • 58 kontenjan için en az lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölümden mezun olmak şartı bulunuyor.

722 erkek yurt yönetim memuru alımı mezuniyetler

GSB bünyesinde kredi yurtlara 722 kadın yurt yönetim personeli alımı yapılacak. İşte kontenjanlar ve mezuniyetlere dair detaylar:

  • 335 kontenjan için İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Kamu Yönetimi, Ekonometri, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümleri,
  • 335 kontenjan için sosyoloji, psikoloji, sosyal hizmetler ve turizm,
  • 52 kontenjan için en az lisans düzeyinde eğitim veren herhangi bir bölümden mezun olmak gerekiyor.

GSB yeni personel alımı başvuru süreci

Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB bünyesinde Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK için bin 200 kadroya başvurular 10 Ekim 2022 itibarıyla başladı. Adaylar online olarak aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapabilirler. Tüm detayları hemen aşağıdaki başvuru kılavuzu ve başvuru ekranından inceleyebilirsiniz.

GSB başvuru 

MEMUR ALIMI kamu memur alımı kyk alımı gsb personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı