6 Bakanlığa Güncel 2.060 Memur Alımı

Bakanlıklar bünyesinde 2 bin 60 yeni kamu personel alımı başvuruları alınıyor. Birçok bakanlık için devam eden süreç diğer bakanlıklar için önümüzdeki günlerde başlayacak.

6 Bakanlığa Güncel 2.060 Memur Alımı
6 Bakanlığa Güncel 2.060 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 7234 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı için yeni memur, personel alımı başvurularına dair tüm GÜNCEL süreci ve detayları bu yazımızda hazırladık. İşte Bakanlıklara yeni personel atama başvuruları ve tüm detaylar.

Bakanlıklara memur alımı kontenjan dağılımı

  • Gençlik ve Spor Bakanlığı 1200 memur alımı,
  • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 memur alımı,
  • Dışişleri Bakanlığı 30 memur alımı,
  • Ticaret Bakanlığı 175 memur alımı,
  • Adalet Bakanlığı 230 memur alımı,
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı ise 400 kamu personel alımı olmak üzere 6 bakanlık için yeni kadrolara başvuruları bu yazımızda İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladık. İşte tüm başvuru kılavuzları ve sürece dair detayların yer aldığı ilanlar:

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1200 memur alımı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kredi yurtlar genel müdürlüğü için 1.200 kadın ve erkek yurt yönetim personeli alımı gerçekleştiriliyor. 478 erkek, 722 kadın memur alımı yapılacak. Başvurular 14 Ekim'e kadar devam edecek. KPSS 60 puanla başvuru yapılabilirken kontenjanlar bazında mezuniyetlere dair tüm hususları hemen aşağıdaki başvuru haberimizden inceleyebilirsiniz.

Ticaret Bakanlığı 175 memur Alımı

Ticaret Bakanlığı için 175 memur alımı yapılacak. Kadrolu statüde atamalar olacak. 8, ve 9. derece kadrolara atama gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı, Ticaret denetmen yardımcılığı başvuruları 24 Ekim’de başlıyor. Süreç 2 Kasım’a kadar devam edecek. İşte tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Dışişleri Bakanlığı 30 memur alımı

Dışişleri Bakanlığı 30 memur alımı yapacak. KPSS şartı bulunmuyor. Dışişleri Hukuk Uzmanı alımı kapsamında 24 İngilizce, 3 Almanca, 3 Fransızca alanlarında 30 kadro yer alıyor. Dışişleri Hukuk uzmanı alımına dair başvuru iş ve işlemleri 7 Kasım ile 18 Kasım 2022 tarihlerinde olacak. İ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 memur alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 25 şehirde 25 kamu personel alımı yapılacak. KPSS şartı istenmeyecek. Başvurularda adaylardan işaret dili tercümanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösterir belge ya da sertifika sahibi olması isteniyor. Başvurular 21 Ekim’e kadar devam etmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memur alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde olmak üzere güncel ve yeni 400 memur alımı yapılacak. Genel İdari Hizmetler sınıfı 6 ve 9. derece kadrolar için başvurular alınacak. Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, işletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezunları başvurabilirken süreç 27 Ekim ile 2 Kasım tarihleri olacak

Adalet Bakanlığı 230 memur alımı

Adalet Bakanlığı bünyesinde yeni 230 memur alımı yapılacak. Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü CTE için iki farklı ilanla kadrolu ve sözleşmeli memur alımı başvuruları alınıyor. Kadrolu 150 idare memuru alımı ile sözleşmeli 37 psikolog, 16 Öğretmen, 19 Sosyal Çalışmacı, 2 Veteriner, 1 Mühendis (inşaat), 1 Mühendis (gıda) ve 4 Fizyoterapist alımı başvurularına dair süreç 14 Ekim’e kadar devam edecek

memur alımı kamu personel alımı iş ilanı bakanlık ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı