SGK 935 Tekniker Teknisyen Memur VHKİ Mühendis Uzman Personel Alımı Yapacak

Sosyal Güvenlik Kurumuna yeni 935 kadro verildi. Tekniker, teknisyen, memur, VHKİ, mühendis, uzman, şef alımları başvuruları kapsamında tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz

SGK 935 Tekniker Teknisyen Memur VHKİ Mühendis Uzman Personel Alımı Yapacak
SGK 935 Tekniker Teknisyen Memur VHKİ Mühendis Uzman Personel Alımı Yapacak Duran Can Ateş
Bu içerik 6771 kez okundu.

Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 19 Ekim 2022 Tarihli ve 31988 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanmıştı. SGK için yeni 935 kadro ihdası yapıldı. Bir haftalık sürecin sonunda Sosyal Güvenlik Kurumu için yeni memur alımı başvurularının alınması için adayların taleplerini gündeme getiriyoruz.

Sosyal Güvenlik Kurumu kadro ihdası yapılan branşlar ve kontenjanları

Sosyal Güvenlik Kurumuna merkez teşkilatına 30 uzman, 88 şef, 668 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 55 memur, 43 mühendis, 14 tekniker ve 37 teknisyen branşlarında olmak üzere 935 yeni kadro ihdası gerçekleştirildi. Yeni memur alımları için de adayların 2022 içerisinde beklentisi arttı.

sgk-memur-alimi-ihdaslari.jpg

Kamuda kadro ihdası ne demek?

Kamu personel alımı sürecinde ihdas yeni kadro anlamına gelmektedir. Bir kadroya atama yapabilmek için öncelikle kadro genişletilmesinin yapılması gerekmektedir. Örnek olarak bir Bakanlık veya bir kuruma atama yapılacaksa ve de tüm kadrolar doluysa atama yapılamamaktadır. Ancak boş kadrolara memur, işçi, personel alımları yapılabilir. Bu kapsamda da Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kurumlara kadro ihdası gerçekleştirilecek yani atama yapılması için kadro verilir.

Bu kapsamda da Sosyal Güvenlik Kurumu için verilen yeni 935 kadro ihdası hemen atama ilanı anlamına gelmemekle beraber önümüzdeki süreçte kurum tarafından açıklanmasının ardından atama yapılabilecektir. İŞ İLANLARI KARİYER olarak adaylar adına ihdası yapılan kadrolara atama için talepleri bu yazımızda gündeme getirdik.

Diğer Bakanlık ve kurumlara da kadro ihdası verildi

Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İletişim Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları ile Milli Savunma Üniversitesi için de yeni kadrolar verildi.

memur alımı kamu personel alımı iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı