21 Şehirde Banka Personeli Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası bünyesinde KPSS 50 puan şartı ile 21 ilimizde güncel memur alımı başvuruları alıyor

21 Şehirde Banka Personeli Alımı
21 Şehirde Banka Personeli Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 4305 kez okundu.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 50 puan şartı ile adayların başvuru yapabileceği banka personeli alımı devam ediyor. Kimler TCMB personeli olmak için başvuru yapabilir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası memur alımları 29 Teknisyen alımı ile 50 veznedar yardımcısı alımı olarak açıklandı. İşte en az önlisans memur atamasına dair tüm detaylar ve süreç.

Kamu personel alımı başvuru genel şartlar

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak, TCK’daki ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekiyor. Ayrıca adayların yaş itibarıyla 1 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olması, askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olması şartı var. Öte yandan Teknisyenlik ve Veznedar Yardımcılığı görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak şartı da yer alıyor. KPSS’den ise en az 50 puan şartı var.

TCMB personel alımı mezuniyet şartları nelerdir?

Teknisyen alımına başvuru için liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği YÖK’çe tanınmış üniversitelerin başvuru kılavuzunda yer alan tablodaki programların önlisans eğitimini tamamlamış olması şartları var.

Veznedar yardımcısı başvuru için liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme için Türkiye veya yurt dışındaki denkliği YÖK’çe tanınmış yükseköğretim kurumlarının elektrik, elektronik teknolojisi, mekatronik, makine ile kontrol ve otomasyon programlarında önlisans eğitimini tamamlamış olmak şartları var.

TCMB personel alımı yapılacak iller

Veznedar alımları Adana, Edirne İzmir, Samsun, Ankara, Erzurum İzmit, Trabzon, Antalya, Eskişehir, Kayseri, Van Şubesi, Bursa, Gaziantep, Konya, Denizli, İskenderun, Malatya, Diyarbakır, İstanbul, Mersin için, teknisyen alımları da Ankara için gerçekleştirilecek.

Banka personeli alımı başvuru süreci

T.C. Merkez Bankası yeni ve güncel memur alımı başvuru iş ve işlemleri online olarak 7 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek. Aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden iş ve işlemler sadece online olarak yapılabilecektir

memur alımı ilan iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı