Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı

SAĞLIKÇILARIN BEKLEDİĞİ 85 BİN KİŞİLİK ALIM İLE İLGİLİ SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA ‘ DAN BUGÜN SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ

Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı
Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 40326 kez okundu.

SAĞLIKÇILARIN BEKLEDİĞİ 85 BİN KİŞİLİK ALIM İLE İLGİLİ SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA ‘ DAN BUGÜN SEVİNDİRİCİ HABER GELDİ . SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA : ‘’ 31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun. ‘’

İFADELERİNİ TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞARAK SAĞLIKÇILARA MÜJDELİ HABERİ VERDİ .

 


SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 Kasım 2022 Cuma günü Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki öğrenci buluşmasında, Sağlık Bakanlığı'nın 85 bin personel alımına ilişkin detayları paylaştı.

İlk etapta 11 bin 137'si sürekli olmak üzere 42 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacağını belirten Bakan Koca, "Bunun için kılavuz yayınlamak üzere listeleri ÖSYM ve İŞKUR'a önümüzdeki hafta gönderiyoruz. Alımda mülakat olmayacak. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız" ifadelerini kullandı. Bu sözlerin üzerinden sağlık bakanı Fahrettin Koca 18.11.2022 tarihinde Twitter hesabından sağlıkçılara müjdeli haberi verdi ve alım sayılarının ve bilgilerinin ÖSYM ye iletildiğini duyurdu.

 

BUNDAN SONRA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK ? TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAR ?

 

Tercihlerin 21.11.2022 pazartesi günü başlayacağını öngörüyoruz . Ösym tarafından kılavuzun açıklanmasıyla birlikte tercihlerde aynı gün başlayacak.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Bakan Koca'nın açıklamasıyla birlikte Sağlık Bakanlığı personel alımında kılavuzların 17 Kasım 2022 tarihinde İŞKUR ve ÖSYM'ye gönderildiği ve hemen ardından alımların 21.11.2022 tarihinde  başlaması bekleniyor.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI 85 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı, 2021 yılında en çok alımı Hemşire kadrosuna yapmıştı. Bu yılda benzer şekilde branş dağılımlarında Hemşire kadrosunun öne çıkması bekleniyor. Ancak TIBBİ SEKRETER alımı bu sene rekor seviyede olacak. Açıklanacak olan kılavuzda sağlık bakanı FAHRETTİN KOCA  11 Kasım 2022 Cuma günü Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki öğrenci buluşmasında ‘’ 16000 ilk alımda 16000 ikinci alımda olmak üzere toplam 32000 tıbbi sekreter alınacağını ilan etmişti . ‘’ Tıbbi Sekreter hariç diğer branşlarda kaç personel alınacağına dair henüz resmi bir açıklama yok . Alım sayıları ile ilgili tüm detayları Kılavuz açıklanınca daha net bir şekilde öğreneceğiz.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİHİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir. Hangi branştan mezun iseniz o alandaki kontenjanları tercih listenize eklemeniz gerekmektedir.

 

 

 

YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

4.1 Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

 

4.3 Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar
tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurumlarca atamaları yapılmayacak, adaylar bu
durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

sağlık bakanlığı personel alımı sağlık bakanlığı işçi alımı sağlık bakanlığı memur alımı kamu memur alımı 85 bin personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı