15 Bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı

Sağlık Bakanlığı yayımladığı kılavuza göre 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yapılacağını aktardı. Bu kapsamda KPSS 2022/11 ile sözleşmeli personel alımı detayları haberde.

15 Bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı
15 Bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 10203 kez okundu.

ağlık Bakanlığı 2022 yılı personel alımı ilanı geldi. Az Önce yayımlanan ilana göre Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eksikliği eksikliği karşılamak üzere 31 bin 183 personel alacak. Bu kapsamda adayların merak ettiği Tıbbi Sekreter alımı detayları belli oldu.

Sağlık Bakanlığı Ön Lisans mezunu kapsamında yapacağı personel alımı için 15 bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı Yapacak! İşin Olsa ekibi olarak Tıbbi Sekreter alımı detaylarını sizlerle paylaşacağız.

 

15 Bin 537 Tıbbi Sekreter Alımı Yapılacak!

Sağlık Bakanlığından az önce gelmiş olan duyuruya göre Bakanlık Ön Lisans mezunları içerisinden Sağlık Teknikeri kadrosunda 15 bin 537 Tıbbi Sekreter alımı yapacağını bildirdi.

Tıbbi Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Tıbbi Sekreter alımına başvuru için adayların öncelikle 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Bu kapsamda 

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Adaylardan özel olarak Ön Lisans mezunu olmak ve Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den P93 puan türünden puan almış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022/11 kapsamında yapılacak personel alımı için adaylar tercihlerine 30 Kasım 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 5 Aralık 2022 tarihine kadar yapılacaktır. Başvurular sadece ÖSYM üzerinden tercih kılavuzu ile yapılacaktır. Adaylar tercihlerini ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapacaklar.

sağlık bakanlığı personel alımı tıppı sekreter alımı sağlık bakanlığı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı