Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı TABAN PUANLARI NE OLUR ?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yaptı. ÖSYM, Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında yapıldı

Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı TABAN PUANLARI NE OLUR ?
Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı TABAN PUANLARI NE OLUR ? Duran Can Ateş
Bu içerik 685 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli 15 bin 537 tıbbi sekreter alımı yaptı. ÖSYM, Sağlık Bakanlığının 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel yerleştirmesi için aday tercih başvurularını 30 Kasım-5 Aralık 2022 tarihleri arasında yapıldı. 5 bin 831'i hemşireler alımı yapılarken, tıbbi sekreter alımları da bir hayli fazla. Peki Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı ne kadar yapılacak? Tıbbi sekreterlik nedir ne iş yapar, ne kadar maaş alır? İşte Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımı kadro dağılımları ve tahmini taban puanları .

 

 

 

ÖSYM'nin internet sitesinde, "Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-2022/11): Sağlık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması" ilanı yayımlandı. Buna göre, Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme işlemi için tercihler alındı.

Adaylar için KPSS-2022/11 tercih kılavuzu yayımlandı. Kılavuza göre, tercihler 30 Kasım-5 Aralık arasında tercihler alındı. Tercih işlemleri, 30 Kasım saat 14.00'te başladı, 5 Aralık saat 23.59'da sona erdi. Tercih işlemleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapıldı

 

 

Sağlık Bakanlığı KAÇ TIBBİ SEKRETER ALACAK ?

Sağlık Bakanlığının taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 30 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 1183 sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Atama yapılacak 30 bin sözleşmeli sağlık personelinden 15 bin 537'si tıbbi sekreterlerden, 5 bin 831'i ise hemşirelerden oluşacak. İkinci alımların SAĞLIK BAKANI Fahrettin Koca nın belirttiği üzere en geç 15.01.2023 tarihine kadar yapılması ve alınacak tıbbi sekreter sayısının ise toplamda 32 bini bulması hedefleniyor.

Sözleşmeli personel alımı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile yapılacak. Alımlarda puan esasına dayalı seçim yapılacak ve mülakat olmayacak .

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yaparken sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2022/11 Tercih Kılavuzuna göre tercihler yapıldı.

 

Tıbbi Sekreterlik KPSS Atama Taban Puanları 2022

  • Sağlık Bakanlığı 2022/5 yılında yaptığı Tıbbi Sekreterlik alımlarda 734 kontenjan ayırmıştır alımlar oluşan taban puan 80,680 olurken tavan puan ise 93,195 puan olmuştur.

 

Alımların fazla olması Tıbbi Skreterlik taban puanlarında ciddi bir düşüşün olmasını olası kılıyor. İlk alım için tahmini taban puanı 71 olarak öngörülürken sürpriz şekilde düşük puanlı kişilerinde atamalarının olabileceği öngörülüyor.

 

 

 

Tıbbi Sekreterlik Ne Demek?

Tıbbi sekreter, sağlık kuruluşları veya özel muayenehanelerde hastaları kabul etme, kayıtlarını tutma ve genel ofis işleyişini sağlamakla yükümlü kişilere verilen mesleki unvandır.

 

Tıbbi Sekreter Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

  1. Tıbbi sekreterin mesleki sorumlulukları şu başlıklar altında toplanabilir;
  2. Gelen hasta telefonlarına cevap vermek, mesajları kaydetmek ve doktora iletmek,
  3. Randevu almak için arayan hastalara sigorta ve ödeme bilgisini vermek,
  4. Hastaları muayenehaneye kabul etmek ve kayıtlarını gerçekleştirmek,
  5. Hasta vizite tarihlerini ayarlamak,
  6. Hastalar, muayenehaneden ayrılmadan önce bir sonraki randevu tarihini ayarlamak,
  7. Doldurulması gereken formları hastalara iletmek,
  8. Doktorun takvimini ayarlayarak iş verimliliğini sağlamak,
  9. Yaklaşmakta olan vizite tarihlerini hatırlatmak üzere hastalara telefon açmak,

Gibi görevleri vardır.

Nasıl Tıbbi Sekreter Olunur?

Tıbbi sekreter olmak için Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının iki yıllık Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun olmak gerekmektedir. Aynı zamanda, meslek liselerinin, Büro Yönetimi ile Sekreterlik ve Tıbbi Sekreterlik bölümlerinden mezun olan kişiler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programına sınavsız geçiş yapabilmektedirler.

 

 

 

 

 

 

tıpbi sekreterlik taban puan sağlık bakanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı