TCDD Kadrolu Kamu Personel Alımı Başvuruları (Türkiye Geneli 81 İl Başvuru)

T.C Devlet Demiryolları bünyesinde güncel kamu personel alımı başvuruları alınıyor. Kimler Türkiye Geneli başvuru yapabilir? İşte TCDD memur atama başvuru süreci ve tüm detaylar.

TCDD Kadrolu Kamu Personel Alımı Başvuruları (Türkiye Geneli 81 İl Başvuru)
TCDD Kadrolu Kamu Personel Alımı Başvuruları (Türkiye Geneli 81 İl Başvuru) Duran Can Ateş
Bu içerik 1964 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD’ye güncel memur personel alımı başvuruları alınıyor. Müfettiş yardımcılığı için 81 ilden başvuru yapılabilecek. TCDD Türkiye Geneli başvuru süreci, şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı (başvuru şartları)

Başvuru için adayların 657 Devlet Memurları Kanunu DMK’daki genel şartları taşıması, 35 yaşını doldurmamış olması, müfettişliğe engel olacak bir hali bulunmaması, sağlık durumu bakımından yurdun her tarafına giderek görev yapmaya elverişli olması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmaması gerekmektedir.

TCDD personel alımı mezuniyetler

TCDD memur alımlarına başvuru yapabilecek bölümler şunlardır: Hukuk, Siyasal, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri lisans mezunları başvurabilir. KPSS şartı olarak da 2021 - 2022 KPSSP48 puan türünden en az 70 ve daha üzeri puan alan adaylar başvurabilecek.

Devlet Demiryolları memur alımı (başvuru süreci)

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD kadrolu memur alımı için süreç 9 Aralık’a kadar sürecek. Adaylar başvurularını posta ile ya da şahsen yapması gerekiyor. Türkiye Geneli başvuru olduğundan 81 ilden adaylar başvurabilir. İkamet şartı yok.  Adaylar başvurularını TCDD Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Hacı Bayram Mahallesi, Hipodrom Caddesi, No:3, 06050 Altındağ-Ankara adresine yapabilirler. İşte gerekli başvuru kılavuz

tcdd personel alımı iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı