Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.041 Memur Alımı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde 2828 sayılı kanun kapsamında 1.041 memur alımı yapılacak. Online başvurular alınmaya başladı. Kimler hak sahibidir? İşte sürece dair tüm detaylar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.041 Memur Alımı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.041 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 4997 kez okundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından online olarak 1.041 kadroya memur alımı başvuruları alınmaya başladı. Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2022 yılı 3. Dönem Aralık ayı tercih işlemleri için başvuru ekranı açıldı. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kimler hak sahibidir? İşte gerekli tüm detaylar.

1.041 Memur Alımına kimler başvuru yapabilir?

Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış olanlar başvurabilir.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam edenler başvurabilir.

18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişiler başvurabilecek. Bu kapsamda:

Yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

En az ilkokul mezunu Bin 41 memur alımı kontenjanları

Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Ayrıca İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi kadrolar için yapılacak yerleştirme işlemlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler dikkate alınmaktadır. Adaylar tüm kontenjanlara aşağıdaki başvuru kılavuzundan hemen inceleyebilirler.

Aile Bakanlığı memur alımı tercih süreci

Sosyal hizmetler kanunu kapsamında hak sahipleri tercihlerini e-Devlet internet adresi üzerinden 6 Aralık 2022 - 16 Aralık 2022 tarihleri arasında yapabilecekler. Tercihler 23.59’da tamamlanacak.

aile bakanlığı personel alımı kamu memur alımı kamu memuru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı