5 Bakanlık 6 Kamu Kurumuna Personel Alımı

5 Bakanlık ve 6 kamu kurumuna yeni memur personel alımı başvuruları bugün başladı. Sürece dair tüm ilanları, başvuruları ve şartları bu yazımızda hazırladık. İşte gerekli ilanlar, başvurular, detaylar.

5 Bakanlık 6 Kamu Kurumuna Personel Alımı
5 Bakanlık 6 Kamu Kurumuna Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 9685 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Milli Güvenlik Kurulu, Hakimler ve Savcılar Kurulu, Konya Büyükşehir Belediyesi, Suruç Belediye için yeni memur alımları 19 Aralık PAZARTESİ itibarıyla başladı. İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerekli tüm bilgileri ve ilan detaylarını bu yazımızda hazırladık. İşte kontenjanlar ve tüm detaylar.

Güncel kamu personel alımı başvuru kontenjanları

 • Konya Büyükşehir Belediyesi 144 memur alımı,
 • İçişleri Bakanlığı 80 MEMUR ALIMI,
 • Hazine ve Maliye Bakanlığı 60 memur alımı,
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı 58 personel alımı ,
 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 30 memur alımı,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu 30 memur alımı,
 • Milli Eğitim Bakanlığı 10 memur alımı,
 • Milli Güvenlik Kurulu 10 memur alımı,
 • Sağlık Bakanlığı 8 memur alımı,
 • Hakimler ve Savcılar Kurulu 6 memur alımı,
 • Suruç Belediye 3 memur alımı olmak üzere birçok Bakanlık ve kamu kurumu için yeni memur alımları 19 Aralık 2022 PAZARTESİ itibarıyla başladı. Hemen aşağıdaki haberlerimizden tüm ilanlara direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi 144 memur alımı

Konya Büyükşehir Belediye 58 mühendis alımı, 5 mimar, 56 memur, 25 tekniker alımı olmak üzere 144 kadro için başvurular bugün başladı.

İnşaat Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Mimarlık, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İlişkiler, Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Maliye lisans mezunu olmak,

İnşaat, İnşaat Teknikerliği veya İnşaat Teknolojisi, Makine, Elektrik, Çevre, Çevre Sağlığı, Çevre Koruma, Çevre Koruma ve Kontrol, İklimlendirme-Soğutma, İklimlendirme Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans bölümleri var. Başvurular 19 Aralık 2022-23 Aralık 2022 tarihlerinde olacak.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu 30 memur alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK bünyesinde kadrolu 30 memur alımı yapılacak. Süreç 19 Aralık ile 30 Aralık 2022 tarihlerinde olacak. Başvuru için hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden veya sosyal hizmetler, sağlık idaresi veya sağlık yönetimi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık ile işletme, endüstri, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, bilgisayar mühendisliklerinden mezun olanlar başvurabilir.

Sağlık Bakanlığı 8 memur alımı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 8 kamu personel alımı yapılacak. Kadrolu memur alımı için başvurular 19 Aralık ile 28 Aralık 2022 tarihlerinde olacak. Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler ile İktisat, İşletme Fakültelerinin Maliye, İktisat, Kamu Yönetimi Sağlık Bilimleri Fakültesi veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi mezunları başvurabilecek.

Milli Güvenlik Kurulu 10 memur alımı

Milli Güvenlik Kurulu MGK bünyesinde GİH sınıfı 6. derece memur alımı başvuruları 19 Aralık Pazartesi itibarıyla başlıyor. Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakülteleri mezunları başvurabilir. Süreç 16 Ocak'a kadar devam edecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 30 memur alımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 30 kamu personel alımı yapılacak. KPSS şartsız başvuru alınacak. Hukuk, siyasal bilgiler, iktisadî ve idarî bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden, İletişim fakültelerinden, Mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği bölümlerinden, İlgili fakültelerin psikoloji, antropoloji, sosyoloji, sosyal antropoloji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri lisans mezunları başvurabilir. Kadrolu 30 memur alımı 19 Aralık ile 2 Ocak 2022 tarihlerinde olacak.

Hakimler ve Savcılar Kurulu 6 memur alımı

Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesinde kadrolu 2 ve 9'ncu derece 6 memur alımı yapılacak. Başvuruları 19-23 Aralık 2022 tarihlerinde olacak. bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar

Suruç Belediye 3 memur alımı

Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 9. Derece kadrolar için 3 zabıta alımı yapacak. 1 erkek, 2 kadın zabıta alımı için lisans mezunu olmak, KPSS en az 60 almak yeterli.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 58 personel alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 58 Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Tekniker, Teknisyen ve Müze Araştırmacısı alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans kadro tüm detaylarını hemen aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz. Türk Vatandaşı olmak, son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak,  KPSS’den tüm branşlar için en az 70 almak gerekiyor. Başvurular 19 Aralık 2022 ile 2 Ocak 2023 tarihleri arasında olacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 60 memur alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde 50 muhasebe denetmen yardımcısı alımı ile 10 memur alımı başladı. 50 kadro için iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, hukuk fakülteleri mezunu olmak gerekiyor. KPSS 75 puan şartı var. 10 memur alımı için 2021 veya 2022 KPSSP48 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olmak, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu olmak gerekiyor. Süreç her iki ilan için de 19 Aralık 2022 itibarıyla başladı

Milli Eğitim Bakanlığı 10 memur alımı

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” tarafından Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS şartı olmadan 10 sözleşmeli 4/B personel alımı bugün 19 Aralık 2022 itibarıyla başladı. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı 80 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı 80 kadroya İçişleri Uzman Yardımcısı alımı 19 Aralık 2022 itibarıyla başladı. KPSS’den en az 70 şartı var. 54 Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, İstatistik ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakülte/ Bölümleri; 6 Bilgisayar Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği Bölümü; 2 Endüstri Mühendisliği, 2 Mimarlık (Mimarlık programı), 2 Makine Mühendisliği Bölümü, 2 İnşaat Mühendisliği Bölümü, 2 İletişim Fakültesi, 10 Hukuk Fakültesi mezunu olmak gerekiyor. 

memur alımı kamu personel alımı iş ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı