9 Bakanlığa 2023 Yılı 6.307 Memur Alımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Kültür ve Turizm, Milli Savunma, Ticaret, Tarım ve Orman, Hazine ve Maliye, Milli Eğitim, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarına yeni 6.307 kamu personel alımı tüm detayları.

9 Bakanlığa 2023 Yılı 6.307 Memur Alımı
9 Bakanlığa 2023 Yılı 6.307 Memur Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 6170 kez okundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı için olmak üzere 6 bin 307 memur alımı yapılacak. İşte tüm bakanlıklara dair detayların yer aldığı İŞ İLANLARI KARİYER olarak hazırladığımız haberimiz.

Bakanlıklara memur alımı başvuru kontenjan dağılımı

  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 383 memur alımı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı 171 memur alımı,
  • Milli Savunma Bakanlığı MSB 196 memur alımı,
  • Ticaret Bakanlığı 92 memur alımı,
  • Tarım ve Orman Bakanlığı 2.650 memur alımı (OGM-DSİ),
  • Hazine ve Maliye Bakanlığı GİB 2.000 memur alımı,
  • Milli Eğitim Bakanlığı 500 memur alımı,
  • İçişleri Bakanlığı 300 memur alımı,
  • Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 15 memur alımı olmak üzere 6.307 memur alımı yapılacak. İşte Bakanlık Bakanlık tüm kontenjanlara dair detaylar ve süreçlerin yer aldığı haberlerimiz:

İçişleri Bakanlığı 300 Memur Alımı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde 300 kadroya GİH sınıfı memur alımı yapılacak. Bakanlık il planlama uzman yardımcısı alımına başvurular 30 Ocak ile 3 Şubat 2023 tarihlerinde olacak.

150 Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme, Ekonomi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Ekonometri, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, İstatistik ve İktisadi ve İdari Bilimler, 41 Hukuk Fakültesi, 41 İnşaat Mühendisliği, 23 Makine Mühendisliği, 30 Elektrik-Elektronik Mühendisliği, 7 Mimar, 8 İletişim Fakültesi mezunu olmak üzere 300 kadro

 

Kültür Bakanlığı 171 memur alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli 171 kamu personeli alımı yapılacak. Büro personeli, koruma ve güvenlik personel, temizlik personeli ile şoför alımı başvuruları 23 Ocak ile 6 Şubat 2023 tarihleri arasında olacak

Çevre, Şehircilik Bakanlığı 383 memur alımı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ÇSİB tarafından farklı derecelerde kadrolara 383 yeni kamu personel alımı yapılacak. 25 Müfettiş Yardımcısı, 74 Çevre ve Şehircilik Uzman Yardımcısı, 14 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzman Yardımcısı, 220 Milli Emlak Uzman Yardımcısı, 30 Milli Emlak Denetmen Yardımcısı ve 20 kadro için de iklim değişikliği uzman yardımcısı alımı

Milli Savunma Bakanlığı 196 memur alımı

Milli Savunma Bakanlığı MSB, Harita Genel Müdürlüğü ve Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ile Hava Kuvvetleri Komutanlıkları bünyesinde 196 sivil memur alımı yapılıyor. Adaylar başvuru iş ve işlemlerini aşağıdaki haberimizde yer alan gerekli bilgiler çerçevesinde 31 Ocak’a kadar yapabileceklerdir.

Ulaştırma Bakanlığı 15 memur alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde Genel İdari Hizmetler Sınıfı kadrolara 5 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak. Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri mezunları arasından kadrolu memur alımı yapılacak. Süreç 23 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında olacak.

Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde 8’inci ve 9’uncu derecede 7 (yedi) Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcısı ile 3 (üç) Denizcilik Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapılacak. Başvurular 28 Ocak'a kadar yapılabilir.

Ticaret Bakanlığı 92 memur alımı

Ticaret Bakanlığı bünyesinde 92 yeni memur alımı yapılacak. 92 ticaret denetmen yardımcısı başvuruları için süreç açıklanınca ayrıca sizleri bilgilendirmeye devam edecek.

Tarım Bakanlığı 2.650 memur alımı (DSİ - OGM)

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde “Devlet Su İşleri” DSİ için 1.273 kamu personel alımı başvuruları alınıyor. Bilgisayar Mühendisi, Çevre Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Elektrik Mühendisi, Harita Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Jeofizik Mühendisi, Jeoloji Mühendisi, Kimya Mühendisi, Maden Mühendisi, Makine Mühendisi, Meteoroloji Mühendisi, Orman Mühendisi, Metalurji Mühendisi, Ziraat Mühendisi, Biyosistem Mühendisi, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Büro Personeli alımı için olmak üzere lise, önlisans ve lisans mezunu toplam 1.273 kadro var. Süreç 23 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü için iki farklı ilanla 1.128 orman mühendisi alımı ile 249 orman mühendisi alımı yapılacak. OMM alımı başvuruları önümüzdeki hafta başlayacak. Orman mühendisi alımı için süreç devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı 500 memur alımı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde iki farklı ilanla 500 memur alımı yapılacak. Kurum içi ye kadrolu yeni memur alımlarına dair tüm detayları iki farklı başvuru kılavuzundan hemen inceleyebilirsiniz. 450 kurum içi eğitim müfettişi alımın 7 Şubat’ta başlayacak.

memur alımı ilan iş ilanı kamu personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı