21 Şehirde Güncel TYP Personel Alımı Başladı

MEB TYP güncel 60.000 temizlik personeli alımı kapsamında güncel başvurular alınmaya başladı. MEB personel alımları başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

21 Şehirde Güncel TYP Personel Alımı Başladı
21 Şehirde Güncel TYP Personel Alımı Başladı Duran Can Ateş
Bu içerik 5357 kez okundu.

TYP güncel başvuru illeri

Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Malatya, Mersin, Muş, Nevşehir, Sinop olmak üzere 21 şehirde MEB TYP personel alımları başladı.

Kimler MEB TYP personel alımına başvurabilir?

TYP personel alımı başvurusu için adayların T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması, emekli ve malul aylığı almaması ve öğrenci olmaması gerekmektedir. Öte yandan açıköğretim öğrencileri TYP’ye başvurabilir.

Tüm okullara güvenlik alımı olacak mı?

MEB tüm okullar için 60 bin temizlik personeli alımı yapmasına rağmen bu dönem için de henüz güvenlik personeli alımına dair bir açıklama yapmadı. Bu kapsamda MEB tüm okullar için kadrolu hem temizlik ve güvenlik alımını kendi bünyesinde daimi kadroda yapması talep ediliyor.

Adaylar aşağıdaki TYP başvuru ekranı üzerinden gerekli iş ve işlemlerini online olarak kendi illeri için yapabileceklerdir. Arama sekmesinden ilinizi seçerek gerekli başvuru numaraları ile kontenjanları hemen bulabilirsiniz. İşte gerekli tüm detayların ve başvuruların yer aldığı ekran:

Başvuru ekranı.

işkur typ typ personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı