3 Şehirde 1060 TYP Personel Alımı

TYP personel alımına dair güncel ilanlar İŞKUR üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Dün 14 şehir için alım ilanı yayınlanmışken bugün de 3 şehir için güncel personel alımı

3 Şehirde 1060 TYP Personel Alımı
3 Şehirde 1060 TYP Personel Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 8033 kez okundu.

İŞKUR üzerinden TYP personel alımı yapılacak olan iller Eskişehir, Mersin ve Kütahya’dır. Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve İl Aile Bakanlığı tarafından alımlar yapılacaktı.

1060 TYP personel alımı için işe alınacak personeller belirlenirken noter kurası veya liste yöntemi ile belirlenecektir. Hangi yöntemin kullanılacağına dair net bir açıklama yapılmamıştır. Adaylar Toplum Yararına Programlar (TYP), kapsamın da geçici süre ile görevlendirilecektir.

İŞKUR İlanı Personel Alımı Müracaat Koşulları Nedir?

 

Emekli veya malul aylığı almayan ve İŞKUR kurumuna kayıtlı işsiz olmak gerekir. 18 yaşından küçükler ve öğrenciler bu programdan yararlanamaz. Yalnızca açıköğretim öğrencileri başvuru da bulunabilir.

Kamusal haklarından yoksun olmayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları yine programlardan yararlanabilir. Ayrıca TYP programı kapsamında çalışana personellerin hane başına düşen gelirinin net asgari ücret tutarının 1,5 katını aşmaması şartı aranır.

Yeni Yayınlanmış İŞKUR TYP İlanları!

Mersin şehri, Yenişehir ilçesi; Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığın da istihdam etmek üzere 1000 personel alımı ilanı: TYP İş Numarası: 310296.

Kütahya şehri, merkez; Aile Bakanlığı İl Müdürlüğün de istihdam etmek üzere 35 işçi alımı: TYP İş Numarası: 310184.

Eskişehir şehri, Odunpazarı ilçesi; Aile Bakanlığı İl Müdürlüğün de istihdam etmek üzere 5 personel alımı ilanı: TYP İş Numarası: 310290.

İŞKUR İş İlanları Başvuruları Nasıl Yapılacak?

İlanlar için başvurular alınmaya başlanmıştır. Başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 22 Şubat 2023 tarihine kadar tamamlayacaklardır. Geç yapılan başvurular değerlendirme aşamasına alınmayacaktır.

Adaylar başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden verilen TYP numaraları ile ilgili ilana ulaşarak yapabilirler. Aynı zamanda başvuru yapmak istediğiniz il şubeleri üzerinden de şahsen başvuru yapabileceksiniz. TYP personel alımları için uygulama alanları afet (deprem) olarak açıklanmıştır.

Başvuru linki

işkur ilan personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı