İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 25 Bin Korucu Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Soylu daha önce Eyüp Sultan Kültür Merkezi’nde AK Parti ve MHP Kadın Kolları üyeleriyle bir araya gelmiş ve burada polis alımıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 25 Bin Korucu Alımı Yapılacak
İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı: 25 Bin Korucu Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 7273 kez okundu.

Bakan Soylu Eyüp Sultan Kültür Merkezi’nde yapmış olduğu açıklamada, daha önce 10 bin polis alımı yapmayı hedeflediklerini fakat bu sayıyı 15 bine çıkardıklarının müjdesini vermişti.

İçişleri Bakanı Soylu’dan bir müjde daha. Diyarbakır’da gençlerle buluşan İçişleri Bakanı Soylu; bekçi, uzman erbaş ve astsubay alımları hakkında önemli bilgiler verdi.

Süleyman Soylu açıklamasında, korucu eksiklerinin olduğunu ve bu eksiği kapatmak için yeni 25 bin korucu alımı yapacaklarını ifade etti. 

Bakan Soylu’nun bu açıklamasından sonra korucu alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Yeni korucu alımlarının yerel seçimlerden sonra yapılması bekleniyor.

Korucu alımın adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az okur yazar olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olması, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olması, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmaması, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmaması gerekmekte.

İçişleri Bakanı Soylu Eyüp Sultan Kültür Merkezi AK Parti MHP Kadın Kolları üyeleri polis alımı Bakan Soylu Eyüp Sultan Kültür Merkezi 10 bin polis alımı Süleyman Soylu Bakan Soylu 25 bin korucu alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor