ÖĞRETMENLERE HANGİ ÜLKELERDE DAHA FAZLA MAAŞ ÖDENİYOR

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü tarafından tüm dünyadaki öğretmenlerin maaş hesapları yapıldı. Hangi ülke az hangi ülke çok alıyor ? Türkiye öğretmen maaşlerınde kaçıncı sırada yer alıyor ? Ayrıntılar haberimizde...

ÖĞRETMENLERE HANGİ ÜLKELERDE DAHA FAZLA MAAŞ ÖDENİYOR
ÖĞRETMENLERE HANGİ ÜLKELERDE DAHA FAZLA MAAŞ ÖDENİYOR Duran Can Ateş
Bu içerik 4341 kez okundu.
Yapılan araştırmaya göre ilkokul ve Ortaokul öğretmenlerinin en fazla maaş aldığı 10 ülke sıralamasında birinci Lüksemburg, ikinci İsviçre, üçüncü Almanya, dördüncü Güney Kore, beşinci A.B.D, altıncı Avusturya, yedinci Hollanda, sekizinci Kanada, dokuzuncu İrlanda ve onuncu Japonya yer almıştır.
 
İlkokul ve Ortaokul öğretmenlerinin en az maaş aldığı 10 ülke sıralamasında birinci Yeni Zelanda, ikinci İtalya, üçüncü İsveç, dördüncü İskoçya, beşinci Şili, altıncı Yunanistan, yedinci Türkiye, sekizinci Polonya, dokuzuncu Macaristan ve onuncu Çek Cumhuriyeti olmuştur.
 
Lise öğretmenlerinin En fazla maaş aldığı 10 ülke sıralamasında birinci Lüksemburg, ikinci İsviçre, üçüncü Almanya, dördüncü Belçika, beşinci Güney Kore, altıncı Avusturya, yedinci A.B.D., sekizinci Hollanda, dokuzuncu Kanada ve onuncu İrlanda olmuştur.
 
Lise öğretmenlerinin en az maaş aldığı 10 ülke sıralamasında birinci İsveç, ikinci Slovenya, üçüncü İskoçya, dördüncü İsrail, beşinci Şili, altıncı Yunanistan, yedinci Türkiye, sekizinci Macaristan, dokuzuncu Polonya ve onuncu Çek Cumhuriyeti olmuştur.
Öğretmen Maaşları ülke öğretmen maaşları hangi ülkede öğretmen maaşı en fazla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları